6 argumentów, dla których parkiet drewniany to najlepszy zakup


Urządzając mieszkanie wcześniej czy później będziemy musieli zdecydować o wyborze odpowiedniej podłogi. Zanim pójdziemy do sklepu,należy zasięgnąć języka na ten temat. Naturalnie dużo zależy od tego, jaki mamy budżet. Weźmy jednak pod uwagę, że podłoga w domu, to inwestycja na wiele lat, stąd też nie zawsze warto oszczędzać.

Od dawna drewniana podłoga domowa - (producent desek) w mieszkaniu, to nadal podstawa każdego dobrego wnętrza. Drewno to trwały i ekologiczny materiał, który z łatwością można poddać renowacji. Drewniana podłoga w domu nada wnętrzu ciepły i przytulny charakter. Jest też perfekcyjnym izolatorem termicznym i akustycznym. Wpisując w google frazę: podłogi drewniane producent (zobacz tu), znajdziemy bogatą ofertę solidnych marek.

Parkiet z grabu
Author: Podłogi.info
Jakie opcje mamy do wyboru?Jaką podłogę wybrać do swojego mieszkania?
Częstym wyborem, zwłaszcza dla osób, które przy urządzaniu mieszkania są ograniczone skromnym budżetem jest zakup paneli podłogowych. Dobre panele to stosunkowo tanie rozwiązanie na każdą kieszeń. Drewniane panele mają trzywarstwową budowę. Układa się je jako podłogę pływającą,to znaczy bez stałego mocowania do podłoża.

Poszczególne deski łączy się na zatrzask. Należy jednak pamiętać o dobrym wyciszeniu podłoża, żeby po pomieszczeniu nie roznosił się odgłos każdego kroku. Panele to gotowy produkt, który można samemu ułożyć i bez konieczności wzywania fachowca. Warto jednak pamiętać, że tani model może się szybko zetrzeć.

parkiet   dąb
Author: WITEX
Source: WITEX
Chętnie kupowany rodzaj drewnianej posadzki to, obok prostej deski, tzw. parkiet. Ten typ podłogi układa się z drewnianych klepek w różne wzory.Dobrze konserwowany parkiet jest bardzo trwały i będzie nam służył przez lata. Ceny tego typu posadzki wahają się w zależności od rodzaju drewna oraz budowy klepki. Najszlachetniejszy i najbardziej wytrzymały jest parkiet dębowy ((poznaj informacje) na parkietypryczynicz.com.pl). Doskonale gładką, niedawno ułożoną klepkę możemy pokryć lakierem. Blask lakieru nada podłodze elegancji. Wysłużonego parkietu lepiej nie lakierować, wystarczy go odpowiednio przeszlifować i naolejować. Szlifowanie parkietu tzw. cykliniarką polega na usunięciu sfatygowanej powłoki. W ten sposób, co kilkanaście lat możemy odświeżyć jej wygląd.