Aranżacja pokoju dziennego w stolicy


Boże Narodzenie to czas, kiedy cała rodzina spotyka, ażeby razem przeżywać ten radosny, świąteczny czas. Odwiedziny bliskich łączą się jednakże z koniecznością zorganizowania im wygodnego noclegu. Jeśli nie mamy możliwości wydzielenia osobnego pokoju gościnnego, to salon, oprócz funkcji wypoczynkowej, musi pełnić również funkcję gościnną. Jak urządzić pokój, który w dzień ma służyć jako salon jak też jadalnia, nocą natomiast jako sypialnia dla gości, a na dodatek nierzadko łączy się z nim kuchnia otwarta?
Bez względu na to, jaki metraż ma nasz salon, musimy wydzielić w nim rejony, które służyć będą konkretnym funkcjom. Dzięki temu nawet niewielkie wnętrze zachowa porządek, my zaś odnajdziemy w nim miejsce na prowadzenie komfortowego życia.


aranżacja wnętrza
Author: Tregde Ferie
Source: http://www.flickr.com
Jasne ściany wizualnie powiększają wnętrza. Tej zasady musimy trzymać się przede wszystkim urządzając małe mieszkanko, ale także pokój, który pełni wiele ról - jak udekorować wnętrza. Optymalnym wyborem jest ponadczasowa biel – nada wnętrzu przestronności oraz pomoże utrzymać iluzoryczny chociaż porządek. Gdy nie jesteśmy zwolennikami białych ścian, wyselekcjonujmy jasne jednak zimne kolory. Ciepłe barwy, jak żółcie oraz pomarańcze powodują, iż ściana (zobacz galeriaoswietlenia.pl) “przybliża się” do obserwującego. Chłodne zabarwienia: jasny błękit, zieleń lub delikatna szarość jest rozwiązaniem o wiele lepszym.


Po drugie uniwersalne sprzęty. Zamiast kanapy – rozkładany narożnik z zastosowaniem spania jak też pojemnikiem na bety. Zamiast stołu z krzesłami – ława z dopasowywaną wielkością. W miejsce foteli – modne pufy, jakie prócz siedziska, spełniają funkcję schowka (przykładowo na tygodniki czy podręczne przedmioty). Po trzecie segmentacja wnętrza. W jednym pomieszczeniu możemy wyodrębnić miejsce na spanie, pracę, jadalnię, miejsce do podejmowania gości, niekoniecznie montując ściankę działową. W miejsce niej mamy bez liku możliwości na segmentację wnętrza.
Niezłym pomysłem będą np. dekoracyjne parawany, za jakimi ukryjemy drzemiących gości; następnym – ażurowe regały. Postawienie regału na środku pomieszczenia świetnie rozdziela rejony, a brak “pleców” mebla powoduje, iż wnętrza nie tracą jasności. Ciekawym wyjściem jest także postawienie kanapy zwyczajnie tyłem do reszty pomieszczenia, co się szczególnie sprawdzi w wypadku wnętrza łączącego salon z kuchnią.


Urządzanie mieszkania to nie lada wyzwanie, toteż zawsze skorzystać można ze wsparcia wyspecjalizowanych firm. W tymże celu starczy wpisać w wyszukiwarkę frazę: aranżacja wnętrz Warszawa.