Aranżacje wnętrz dla mężczyzny


Podkreślam z góry, ten poradnik został napisany przez mężczyznę i dla mężczyzny. W oczach pań wyglądać zapewne będzie na nieco toporny, dla specjalistę od wnętrz wręcz prostacki. Ja jednak pragnę przybliżyć panu, którego zadaniem jest wykończenie domu na własną rękę, niełatwy temat, jakim jest wystrój wnętrz.

nowoczesne mieszkanie
Author: Mikhail Golub
Source: http://www.flickr.com

Na początku trzeba mieć zarys całościowej idei. Domyślam się, że zapewne nie umiesz odróżnić, jak ja, za wielu kolorów. Prościej będzie stosować podział na kolory ciepłe-chłodne. To istotne w sytuacji, gdy nakreślamy koncepcję naszego domu. Aranżacje wnętrz mogą być bardzo praktyczne, minimalistyczne. Taki wystrój kojarzy się z nowoczesnością i czystością.

Kiedy już przejrzysz ten tekst, to spojrzyj też na podobne źródła (http://www.neofence.pl/), które zawierają nie mniej interesujące informacje - one bardzo Cię wciągną.

Aby otrzymać taki charakter, nie obejdzie się bez chłodnych barw – bieli, srebra, stali. meble kup proste, trwałe, a zarazem bardzo funkcjonalne. Oszczędne urządzenie pokoju ma uczynić go bardziej maksymalnie przestronnym. Z surowców na meble rekomenduję szkło i metal. Pokoje w stylu zaaranżowane () mogą niestety części osob wydawać się niezbyt przytulne.


No ale jest inna opcja. Wystrój można wykreować, malując głównie kolorami ciepłymi, to znaczy czerwienią, słonecznym i zielenią. Pokojem, który powinien rzecz jasna być najprzytulniejszym w domu, jest sypialnia. Zaraz za nią znajduje się łazienka, jako pomieszczenie intymne. Popularne są aranżacje łazienek w formie czysto funkcjonalnej, ale nie polecam tego rozwiązania. Pamiętaj za to o istotnej materii w wystroju łazienek – muszą być odpowiednio oświetlone i niezagracone, aby w ciemności nie obijać się o pralkę czy kabinę prysznicową.

Aranżując () kuchnie, pomyśl nad chętnie wybieranym ostatnio konceptem złączenia jej z pokojem gościnnym. Aneks kuchenny od reszty salonu odgradza się funkcjonalnym barkiem. Minusem są zapachy kuchenne, które potrafią uprzykrzać korzystanie z pokoju. Wtedy koniecznie zainwestuj w porządny okap i wentylację.

I nadszedł koniec. Oby po lekturze aranżacje wnętrz stały się choć odrobinę łatwiejszym dla ciebie aspektem życia.