Aranżujesz kuchnię? Meble to jedna z najistotniejszych kwestii


Od jakiegoś czasu marzy ci się pięknie urządzona kuchnia? Jeśli od kilku lat nie wprowadzałeś żadnych zmian, z pewnością z zainteresowaniem rozglądasz się za nowymi projektami i nie możesz doczekać się zakupów. To nie niedrogie meble rattanowe do ogrodu, które możesz wymieniać co sezon, tylko dużo poważniejszy zakup, dlatego nie podejmuj pochopnych decyzji i dokładnie zastanów się nad wyborem.
Pokój gościnny
Author: Jaysin Trevino
Source: http://www.flickr.com
Kluczową kwestią jest materiał, z jakiego są wykonane meble. Tworzywem niebywale często wybieranym przez klientów jest drewno. Niestety przez wilgotność może się zniszczyć, na przykład jeśli częstokrotnie otwierasz zmywarkę w trakcie jej działania. Naturalnie można zabezpieczyć powierzchnię, jednak nie jest to wyjście na stałe. Po pewnym czasie meble (zobacz emmi) mogą przestać prezentować się estetycznie. Dla ludzi, jakich interesują tanie meble kuchenne, najlepsze będą meble z płyty wiórowej - tutaj. Szeroki wybór kolorów pozwala urządzić kuchnię wedle określonych wymogów. Jednak z niedużą ceną związana jest też niezbyt dobra trwałość mebli, na pewno o wiele mniejsza od mebli drewnianych. Już po niedługim ich użytkowaniu może się okazać, iż drzwi wygięły się w nienaturalny sposób, a blat zaczyna się zdzierać. Do wyboru mamy również inne materiały, np. płytę MDF, rewelacyjną z racji odporności na wilgoć. Tak jak płyta wiórowa zapewnia bogactwo kolorów i wiele możliwych wzorów. Poza materiałem znaczący jest sam design mebli. Jak uprzednio nadmieniono, najwięcej rozwiązań daje płyta wiórowa oraz płyta MDF. Każdy z tych typów tworzyw to realne szanse na urzeczywistnienie swoich marzeń co do wyglądu idealnej kuchni. Poza tym meble muszą być funkcjonalne, to znaczy pomieścić całą zastawę oraz sprzęty, których w tym pomieszczeniu nam nie brak. Jedynie odpowiednia głębokość oraz wysokość mebli, najlepiej sięgająca sufitu, pozwoli na pochowanie tego, co dotychczas z racji braku miejsca musiało stać na widoku.w kuchni
Author: Sarah Roth
Source: http://www.flickr.com
Podobne zasady odnoszą się także do kupna innych mebli, np. jeżeli okaże się, iż niedługo będą potrzebne ci nowe meble (wysoka zabudowa kuchenna) do sypialni. Zabierz do sklepu swoich bliskich, a razem szybciej podejmiecie decyzje i już wkrótce będziecie spożywać posiłki w nowej, ładnie zaaranżowanej kuchni. A potem możecie iść do salonu, gdzie będzie czekać na was komfortowa wersalka, by zrelaksować się po smacznym posiłku - Customform.