Żarówki led to polecany sposób na niższe rachunki za prąd


Stały postęp technologiczno-naukowy przyczynił się do tego, że prawie w każdej dziedzinie co chwilę pojawiają się nowe rozwiązania i ulepszenia, które udogadniają nam życie i wspomagają w zwykłych powinnościach. Jednym z takich użytecznych urządzeń, których używanie teraz jest tak zwyczajne, że właściwie się o tym nie myśli, jest żarówka.

Thomas Edison wynalazł ją w 1879 roku. Wyjściowo była to szklana bańka, do której wprowadzano włókna węglowe tak, by świeciła się kilkadziesiąt godzin. Naturalnie następnie sam Edison ją udoskonalił, umieszczając w szklanej bańce włókna z japońskiego bambusa. Tak rozpoczęła się historia tego niedużego, ale o rewolucyjnym znaczeniu dla świata przedmiotu, bez którego nikt dzisiaj nie wyobraża sobie egzystencji.

Oczywiście żarówki są ciągle usprawniane aż po dzień dzisiejszy, dzięki temu możemy pozyskać już nie jedynie zwykłe żarówki, które powoli odchodzą już do lamusa, gdyż są mało proekologiczne, wykorzystują znacznie więcej energii elektrycznej niż np. ich energooszczędne zamienniki. Aktualnie na rynku największą popularnością cieszą się żarówki led. Niewielu z nas wie, że technologia zastosowana w tych halogenach została wynaleziona już przeszło sto lat temu. Pojęcie elektroluminescencji znane od niemal wieku z sukcesem używane jest od trzydziestu lat w na przykład sprzęcie typu hi-fi, lampach samochodowych czy w reklamach, a od niedawna zaczęło być wykorzystywane powszechnie w lampach rozświetlających nasze mieszkania i budynki.http://sklep.acana.com.pl/26-sucha-karma-dla-kota dieta dla kotażaówki LED
Author: Artemas Liu
Source: http://www.flickr.com
Żarówki LED od kilkunastu lat cieszą się sporą popularnością na rynku, bowiem ich światło jest dla użytkowników dużo bardziej miłe niż zwyczajnych żarówek. Ich kolejną zaletą jest fakt, że są bardziej energooszczędne, a tym samym są mniej dotkliwe dla domowego budżetu. Koszt samego zakupu jest wyższy niż przy tradycyjnym oświetleniu, niemniej nabycie żarówek tego typu zwraca się już po kilkunastu tygodniach. Należy też pamiętać, że ich żywotność wielce przewyższa stare a nawet energooszczędne żarówki.

Żarówki led to obecnie wysoce znany rodzaj oświetlenia używanego w naszych mieszkaniach. Jednorazowa wymiana całego oświetlenia w domu czy mieszkaniu może wiązać się z dość dużymi kosztami, lecz spora żywotność żarówki, małe zużycie energii i to, że są one przyjazne dla natury, z pewnością to zrównoważy.