Łazienka idealna – ciężko zaaranżować szczególnie te małe, ale i to jest do zrobienia


Łazienka – jak najlepiej ją zaprojektować? Gdzie ją najlepiej umieścić? Oczywiście jest to duży dylemat, który często dopada nas w momencie projektowania domu lub już w czasie jego budowy. Każdy z nas ma oczywiście inny gust i lubi co innego. Jedni przepadają za raczej prostymi i mało wyszukanymi pomieszczeniami, dla innych szczytem marzeń jest łazienka w stylu skandynawskim. Jeśli zupełnie nie mamy pojęcia, jak powinna wyglądać nasza łazienka i jakie w istocie aktualnie występują trendy, jeżeli chodzi o to pomieszczenie, najlepiej poszukać inspiracji.


łazienka
Author: aphrodite-in-nyc
Source: http://www.flickr.com
Kupmy kilka czasopism na temat wnętrz, przejrzyjmy zdjęcia w internecie (wielkie źródło inspiracji), popytajmy znajomych. Tym sposobem dowiemy się, jakie w ogóle są możliwości i będziemy w stanie ocenić, co nam odpowiada, a czego na pewno nie chcemy u siebie mieć. Pamiętajmy, że to co akurat jest w modzie, z reguły jest także jednocześnie drogie. Inną kwestią jest to, czy powinniśmy mieć wyłącznie jedną łazienkę, czy może więcej. W przypadku domów wielopiętrowych jedna to zazwyczaj za mało.

Wtedy jedna z łazienek znajduje się przykładowo na parterze, a druga łazienka (następna strona) na poddaszu . Z pewnością ma to sporo zalet. Bez wątpienia docenimy fakt posiadania dwóch łazienek, kiedy będziemy musieli spieszyć się rano do pracy, a jedną z nich zajmie inna osoba z rodziny. Z drugiej strony pamiętajmy, że każdą z nich należy stosownie wyposażyć. Jak więc powinna wyglądać łazienka? Na jaki kolor ją pomalować? Częstym dylematem łazienka (czytaj resztę pod adresem)?e to, czy korzystniej jest wybrać prysznic, czy wannę.


W małej łazience oczywiście lepiej sprawdzi się prysznic, z drugiej strony nie ma nic tak relaksującego jak długa kąpiel. Natomiast kolorystyka łazienki to już indywidualna sprawa. Każdy z nas lubi przecież różne kolory. Białe łazienki są ładne, ale też dość szybko się brudzą. Tam naprawdę na takich płytkach widać każdą smugę czy każdy kurz. Z kolei na tych ciemnych od razu rzuca się w oczy naleciały kamień. Jednym słowem, każdy kolor w łazience ma zarówno wady, jak i zalety. Należy więc samodzielnie wybrać, co jest dla nas najważniejsze, na czym nam bez wątpienia zależy i wtedy podjąć decyzję oraz stworzyć projekt swojej idealnej łazienki.