Łazienka nie musi być miejscem nudnym, w którym wszystko jest tak, jakby wyciągnięte zostało sprzed dwudziestu laty i wklejone w nasze własne wnętrze


Sami decydujemy o tym, w jaki sposób wygląda nasza łazienka. Niestety wśród łazienek naszych przyjaciół ciężko jest poszukać takiej, która w rzeczy samej przerastałaby swoim designem. Najczęściej miejsca te są traktowane po macoszemu, ponieważ najwięcej gotówki w urządzaniu wnętrz pochłania pokój, gdzie zapraszani są goście. Jako że z łazienki korzysta się bez wyjątkowych okazji, to często prezentuje się ona dosyć skromnie oraz raczej przeciętnie.


łazienka
Author: Magnus Hagdorn
Source: http://www.flickr.com
Warto odmienić ten zły trend i odważyć się na ekstrawaganckie dodatki bądź całkowicie odmienny wystrój. Rozpocząć można od zmiany kafelek na atrakcyjniejsze, ale nikt nie każe robić aż tak dużych rewolucji. Niekiedy starczą nieduże zmiany. Jeśli chcielibyśmy, aby nasze kąpiele były czasem pełnym wyciszenia, w czasie którego doznajemy pełni harmonii to minimalistyczna łazienka (to może być świetne rozwiązanie) będzie być dla nas dobrym pomysłem. Pozbycie się wielu wolnostojących szafek pełnych starych i nieużywanych kosmetyków to konieczność.

W zamian za to za nieduże pieniądze można kupić jedną, ale większą oraz pełną elegancji najprostszą półkę, szczególnie zamykaną. Kiedy wszystkie rzeczy posiadają własne miejsce, świat zaczyna wyglądać na bardziej poukładany. Niekiedy wstawienie jednej donicy z roślinką też jest pierwszorzędnym pomysłem, lecz pożytecznym tylko wówczas, gdy nasza przestrzeń do zaaranżowania jest duża. Pozbycie się wszelkich żółtych kaczuszek z brzegu wanny, a w zamian za to ustawienie tam świec, też na pewno pomoże w uzyskaniu dobrego wizerunku łazienki.


Jeżeli jesteśmy fanami najnowszej mody to nowoczesne dywaniki łazienkowe (na przykład takie) powinny się nam podobać. Nie ma w nich ani trochę tandety, co jeszcze kilka lat temu dominowało na niemal każdej podłodze w łazience. Specjalne materiały, z których są zrobione owe dywaniki, powinny działać w taki sposób, aby nie przyciągać wilgoci oraz nie powodować pleśni.

Szukając wartych przeczytania artykułów, wejdź na na ten odsyłacz. Naprawdę zalecam tą treść (https://www.francke-art.pl/meble-metalowe/stoliki/industrialne/), ponieważ ona niewątpliwie też przyciągnie Twoją uwagę.

Idealnym rozwiązaniem będzie też przejrzenie katalogów z dodatkami do łazienek. Jeśli niedużym kosztem chcemy odmienić wygląd tej przestrzeni, to spokojnie możemy to zrobić. Trzeba wyłącznie trochę cierpliwości oraz dobrego gustu. Poszukajmy inspiracji i stwórzmy dom, w którym chcielibyśmy zamieszkać!