Łazienka skandynawska - niezwykle interesujący minimalizm


Styl skandynawski to ograniczenie przepychu i proste wzory, odcienie bieli i szarości. Jego główna zasada jest taka, że wnętrza są jasne, funkcjonalnie urządzone, wykończone materiałami naturalnymibądź uzyskanymi w procesie recyklingu. Jak urządzić łazienkę w stylu skandynawskim? Zaraz dostarczymy odpowiedź!

nowoczesna łazienka
Author: Magnus Hagdorn
Source: http://www.flickr.com
Urządzając w tym stylu łazienkę należy zacząć od dobrania odpowiednich odcieni ścian i podłóg. Wspaniałym pomysłem może być matowa, szara podłoga (łatwiej ją utrzymać w czystości) oraz białe płytki na ścianach. Całkiem odważnym pomysłem, jednak pasującym do klimatu skandynawskiego jest pozostawienie ścian jedynie otynkowanych. Parapety rekomendujemy zrobić drewniane – wnętrze (http://www.krypton.wroclaw.pl) ożywi intensywny kolor naturalnego drewna. W tym samym kolorze warto wybrać szafkę na ręczniki oraz szafkę na kosmetyki, a także półeczkę pod lustrem. W przypadku wannę, muszlę klozetową i umywalkę warto wybrać na klasyczną biel. Jest to dobre rozwiązanie – wnętrze stałoby się jasne, uporządkowane. Do tego stalowe elementy armatury. W podobnych odcieniach dobrać należy oświetlenie – najlepiej górne światło oraz boczny kinkiet przy lustrze. Zobacz koniecznie: łazienka w stylu skandynawskim.

Zależnie od tego, jakiego efektu końcowego oczekujemy, należy dokupić odpowiednie dekoracje. Pamiętajmy jednak wciąż o prostocie wnętrza. Jeśli chcemy trochę rozweselić stonowane, zachowane w tonacji szarości i bieli wnętrze, dobrą opcją będzie dobór dodatków w intensywnych, żywych kolorach – niebieski, czerwony, zielony, żółty, czy pomarańczowy z pewnością ożywią wnętrze, dodając mu ciepła. Możemy także zainwestować w doniczkę, bądź dwie z żywymi kwiatami. Choć najlepiej w atmosferę wnętrza wpasuje się drzewko bonsai lub fikus Beniamin. Możemy oczywiście oraz konsekwentnie postawić na elementy dekoracyjne w odcieniach szarości i bieli, bez rewolucji. Wszystko zależy od naszego upodobań.