Łazienka w stylu nowoczesnym - prosta i przestronna


Można w niej zastosować wiele trików aranżacyjnych. Jeśli jest mała bądź brak w niej światła, lustra i szkło optycznie powiększą pomieszczenie. Duże płytki o minimalistycznym designie, dodatkowo odbiją światło, nadając wnętrzu blasku. Jakie jeszcze wyróżniki mają nowoczesne łazienki?
Preciosa 2 marki KOŁO
Author: KOŁO
Source: KOŁO
Sporą rolę odkrywa w tym przypadku wyposażenie, a dokładnie ceramika sanitarna. Ta powinna charakteryzować się prostą linią. Umywalka i wanna w zbliżonej formie to najlepszy wybór. Z kolei w nowoczesnej kabinie prysznicowej nie może zabraknąć dużej tafli szkła i elementów metalowych. Znaczenie ma również oświetlenie. Najlepiej wydzielić kilka punktów światła i wykorzystać różne rozwiązania, dzięki którym wydobędziemy atuty pomieszczenia, jak również zyskamy na funkcjonalności. W łazience powinno znaleźć się oświetlenie sufitowe i oświetlenie przy lustrze. Odpowiedni klimat tworzą reflektory, kinkiety lub halogeny. Dekoracyjne światło w postaci ledowej taśmy zamontowanej pod szafkami, podkreśli nowoczesność wnętrza i jednocześnie nada mu intymny charakter.Światło ledowe coraz częściej stosuje się również w mniej oczywistych przestrzeniach, na przykład pod wanną czy sedesem. W nowoczesnej łazience nie powinno zabraknąć także miejsca do przechowywania. Eleganckie szafki i półki z połyskiem sprawdzą się tu idealnie. Nie tylko zapewnią miejsce na kosmetyki i ręczniki, ale także odbiją światło i dodadzą mu blasku za sprawą błyszczących frontów. Całość można przełamać drewnianym blatem. Wszelkie dodatki powinny sprawiać wrażenie lekkości, tak aby nie przytłaczały całego wnętrza. Stosując takie, które najbardziej odpowiadają naszym upodobaniom, mamy możliwość tworzenia nowoczesnego wystroju - od minimalistycznego, poprzez glamour, aż po najbardziej przytulny.


Drewno w łazience
Author: Kopp
Source: Kopp
Aktualnie sporą popularność zyskują nowoczesne łazienki w loftowym klimacie, w których wyróżnia się surowa kolorystyka. Charakterystyczne dla tego typu wnętrz elementy to m.in. beton, cegła, stal. Podkreślone rury i kable we właściwej oprawie są w tym przypadku dekoracją. Minimalistyczne powierzchnie w połączeniu z oryginalnymi meblami i designerskimi dodatkami dadzą kompletną aranżację. Coraz częściej w łazienkach stosuje się także płytki w geometryczne wzory oraz podłogę z naturalnego drewna. Pierwsza propozycja rewelacyjnie kontrastuje z prostymi w swej formie i jednokolorowymi powierzchniami.

Jeśli ten tekst jest dla Ciebie interesujący to sprawdź serwis szklarz wrocław, w którym znajdziesz podobne informacje. One na pewno będą dla Ciebie przydatne.

Z kolei drewno świetnie przełamuje chłodny wystrój nowoczesnej łazienki.