Łazienka winna być zarazem funkcjonalnie wyposażona, jak i ładnie się prezentować


Łazienki stały się w nowoczesnym świecie przestrzenią prawie, że artystyczną. W najnowszych wydaniach magazynów wnętrzarskich, to właśnie na tematykę łazienek przeznacza się się coraz więcej miejsca. Nie zaskakują już oryginalne projekty, gdzie dzieła sztuki umieszczane są na kafelkach zaraz przy prysznicu. Takie wymieszanie stylów, a więc tego salonowego, z tym „z niższej półki”, powoduje, że konwenanse odstawia się na bok, a wkracza całkowicie nowy sposób patrzenia na przestrzeń codziennego życia.


łazienka
Author: THREESIXTY
Source: http://www.flickr.com
Oczywiście wanny dalej pozostają wannami, aczkolwiek spodziewać się możemy, że za jakiś czas ich forma się zmieni. Niemożliwe? Nowoczesne łazienki to miejsca, w których w zasadzie każda fantazja stworzona w zarysie jest możliwa do wykonania. Patrząc na łazienki naszych znajomych na pewno niejeden z nas miał wrażenie, że są one dość często stworzone w sposób schematyczny. Typowa umywalka, ręcznik przywieszony na haczyku na ścianie, kompakt wc, typowa, biała kabina prysznicowa, jasne, najczęściej beżowe płytki - i tak w wielu mieszkaniach.

Kliknij ten link i sprawdź tu pracownia wnętrz kraków analogiczne informacje na opisywany temat - one z całą pewnością Cię zaintrygują, zatem nie zwlekaj zbyt długo:)Nierzadko można mieć wrażenie, że myśląc o tej przestrzeni włącza się w człowieku myśl typu „kopiuj – wklej”. Brak kreatywności może wynikać stąd, że przy konieczności zagospodarowania całego mieszkania, łazienkę bardzo często zostawiamy na sam koniec i jako że nie jest ona miejscem na pokaz, to po prostu większość ludzi nie przywiązuje do niej większej uwagi. Wystarczy jednakże wejść do pobliskiej galerii handlowej, by zobaczyć, że projektanci zawsze wyszukają sposób na to, aby tego rodzaju przestrzeń, również w wymiarze publicznym uczynić ciekawszą.


Łazienka gwarantuję sferę intymności, zatem zadbajmy, by oświetlenie w niej było odpowiednie i najlepiej sterowane. Nie możemy dopuszczać do tego, aby we własnym mieszkaniu – bez względu na rodzaj wnętrza – czuć się niekomfortowo. Jeśli wolimy stonowaną opcję zagospodarowania swojej łazienki – taka też może być. Przekonywanie samego siebie, że coś jest dla nas odpowiednie, bo modne, nie zawsze odbije się dobrze w przyszłości. Nie warto również ślepo biec za modą. I w tej sytuacji słowo „umiar” ma bardzo szerokie zastosowanie.