Bazy rodzaju B2C - czyli, bazy typowo konsumenckie "na już" lub na "specjalne zamówienie"


Dosłownie każdy, kto zakłada firmę wie, jak ważne jest uzyskanie klientów - od tego tak naprawdę zawsze jest zależne cała przyszłość posiadanej przedsiębiorstwo.


podczas szkolenia
Author: Sebastiaan ter Burg
Source: http://www.flickr.com


By ich zdobyć możemy wykorzystać bardzo wiele "chwytów", takiego typu jak kampanie telemarketingowe, kampanie zwane "e-mail marketingowymi", czy też kampanie typu SMS, MMS oraz IVR. Wbrew wszelkim pozorom nie musimy się jednak bardzo nad nimi rozdrabniać, albowiem by "wprawić je w jakiś ruch", wystarczy jedna rzecz, a więc baza typu B2C. Co to jest no i jak tak naprawdę może nam pomóc?
Wielu nie ma w ogóle pojęcia, iż wchodząc do sieci oraz korzystając z niej, nasze własne dane są zbierane w bazy. Co oczywiste słychać na temat tego w telewizji, czy też radiu - mamy możliwość też napotkać na ten temat felieton, przyglądając sieć internetową. Jednakże zwykle nasza własna wiedza na ten konkretny temat ogranicza się jedynie do tego, iż kiedy podajemy w jakimś miejscu informacje, to informacje miejsce je trzyma - prawda jednakże jest troszkę inna. W momencie gdy zgadzamy się na wykorzystanie naszych danych osobowych na przykład, przy zakładaniu konta w jakimś sklepie internetowym, musimy zaznaczyć pewne konkretne zgody - jedne są obowiązkowe, inne nie, lecz te pierwsze od pierwszej chwili pokazują, jak bardzo wielu z nas nie czyta ze zrozumieniem.

Zaciekawił Cię nasz wpis? Będzie nam przyjemnie, jeśli postawisz na przejrzenie następnych. Po prostu kliknij w źródło (http://qalcwise.com/apps/) i przenieś się do następnej witryny.

W rzeczywistości wyrażając zgodę na wykorzystanie danych, związujemy się umową z daną firmą oraz jej partnerami - mówiąc krótko posyłamy informacje dalej. W ten konkretny sposób wytwarza się tak nazywane bazy konsumenckie, a więc napomknięte B2C.


Takie bazy są mocno ukierunkowane - mamy możliwość zakupić jakąś na już określony temat od innych albo i też zlecić stworzenie takiej firmie, która się w tym specjalizuje - dzięki temu uzyskamy dane ludzi, których to interesuje konkretny typ produktu czy też usługi.