Biała sypialnia - jak taką zaaranżować?


Sypialnia jest pomieszczeniem, które powinno być miejscem odpoczynku, gdzie oddalamy się od trosk. Optymalnie sprawdzą się w niej wszelkie pastelowe odcienie niebieskiego, żółtego czy koloru pomarańczowego.

sypialnia w jasnych barwach
Author: Holly Lay
Source: http://www.flickr.com
Najczęściej wybieranym kolorem w przypadku sypialni jest biały, którą ewentualnie rozweselają niewielkie bibeloty w pastelowych kolorach. Podczas urządzania tego pomieszczenia polecamy postawić na minimalizm. W zupełności wystarczy nam duże łóżko, dwie szafki nocne, komoda na bieliznę pościelową. Mamy jeszcze problem przechowywania ubrania. Pokój nocny również bywa także garderobę. Tu sugerujemy wstawienie dużej trzydrzwiowej szafy z dużym lustrem.

Szukając odpowiedniej barwy mebli – optymalny będzie lekki deseń z motywem drzewnym, optymalnie się tu sprawdzi klon nida, albo czysta biel. Drobne przedmioty nadadzą ciekawy klimat. Sprawdzą się przede wszystkim te żółte – stworzą one ciepłe, oryginalne miejsce.

elegancka sypialnia
Author: Sean MacEntee
Source: http://www.flickr.com
Jednak, koncepcja pomieszczenia (zobacz skleposwietlenie.pl) zależy od naszych upodobań – możemy postawić też na czarny bądź szarości. Oświetlenie nocne, bieliznę pościelową i rolety lub zasłony do okna to podstawa. Poza odpoczynkiem, powinniśmy pamiętać by zadbać o warunki do intymnych spotkań…

Modne jest wykańczanie pomieszczeń na co najmniej barwy. Dobrym pomysłem będzie zamalowanie jednej ze ścian w kolorze cytrynowej, intensywnej żółci, a pozostałych pozostawienia w bieli. Doda to pomieszczeniu ciepła. Nad łóżkiem ciekawie będzie wyglądał jeden ogromny obraz bądź zdjęcie w dużym formacie. Małe lampki nocne stojące na półkach można wybrać w dwa boczne żyrandole (polecamy tanie plafony) z pojedynczą żarówką, tzw. kinkiety. Takie rozwiązanie należy zaplanować już podczas projektowania mieszkania, by uniknąć skuwania ścian w późniejszym czasie. Jeżeli się spodobało, to sypialnia w jasnych kolorach to być może idealny pomysł dla ciebie.

W momencie gdy pokój nocny, enklawa ciszy, wypoczynku i relaksu stanie się już zrobiona pozostaje delektować się tą intymną przestrzenią we dwoje…