Brąz w salonie - świetne rady i sztuczki


Brąz to kolor ponadczasowy. Doskonale będzie pasował we wnętrzu salonu, sypialni czy przedpokoju. Jeśli chcemy uniknąć przytłoczenia pokoju ciemnym kolorem można wybrać opcję pośrednią – pomalować jedną ze ścian np. ciemnym brązem.
brązowa ściana
Author: ビッグアップジャパン
Source: http://www.flickr.com
Dzięki takiemu rozwiązaniu mamy możliwość podkreślenia wybranej część pomieszczenia. Ale nim zaczniemy meblować pokój, nie zapomnijmy o reszcie ścian. Najoryginalniejsze aranżacje pomieszczeń powstają z połączenia kilku barw. Z brązem najciekawiej komponują się jego jaśniejsze odcienie, czy stonowana zieleń, beże. Gdy szukamy podobające się nam kompozycję kolorystyczną, powinniśmy zabrać pod uwagę to, jak duży jest pokój – by mając mały pokój jeszcze bardziej go wizualnie nie pomniejszyć.Kiedy już wybierzemy kolorystykę i wyremontujemy wnętrze pozostaje nam je umeblować. Na tle ciemniejszej ściany idealnie będą się prezentować kontrastujące, białe meble bądź narożnik – np. w kolorze perłowej bieli.

Jeżeli potrzebujesz analogicznych informacji, co te omówione w niniejszym opracowaniu, to w artykule znajdującym się tutaj na pewno je znajdziesz.

Brązowe tło idealnie podkreśli te elementy wykończenia wnętrza. Należy jednak mieć na uwadze, by nie ukryć za meblami całej ściany – nie będzie to zgodne z ideą odznaczenia tej jednej ściany. W jej centralnym miejscu możemy także zawiesić jeden olbrzymi, bądź (zobaczysz) mozaikę z niewielkich jasnych fotek w ramkach.

Salon na brązowo to metoda by przełamać monotonnie pokoju. Pozostałe ściany w jaśniejszym kolorze, powinny perfekcyjnie komponować się z kolorem czekoladowym. Trzeba tylko dobrać meble. Pasować będą ciemne brązy, a także naturalne drewno w ciemnych odcieniach: dębu, mahoniu bądź hebanu, które będą doskonale odznaczać się z jaśniejszymi ścianami. By dopasować do kremowego kompletu wypoczynkowego można dobrać krzesła z takim samym obiciem jak wersalka, czy sofa.