Co jest lepsze do hotelowej łazienki? Wanna czy kabina prysznicowa? To zależy czego tak naprawdę oczekujemy


Odpowiednia łazienka w hotelu to obecnie jedno z najważniejszych potrzeb, które dotyczą przebywania w hotelu. Dziś każdy bywalec hotelu nie wyobraża sobie łazienki, która znajduje się poza pokojem hotelowym.


Jak płacimy za komfort to pragniemy mieć nie tylko łazienkę w pokoju, jak również w jak najlepszym komforcie. Aranżacja tego rodzaju pomieszczenia to na pewno większe wyzwanie dla dekoratorów wnętrz, a jedną z większych wątpliwości jest kwestia tego, co lepiej sprawdzi się w tym miejscu: wanna czy kabina prysznicowa?

Wyposażenie łazienek hotelowych to ogólnie interesujący temat, ale na to czy będzie w niej wanna czy prysznic, duży wpływ ma rozmiar tego pomieszczenia. W mniej okazałych hotelach, w których nie ma zbyt wiele miejsca, mniejsze rozmiary łazienek mogą wymuszać na projektantach wybór kabin prysznicowych. Obiekty, które mogą posiadać znaczniejszą przestrzeń mogą zdecydować się na wanny. Niektórzy robią tak, że jedną część pokojów zaopatruje się w wanny, drugą kabiny prysznicowe. Dzięki temu mamy szansę dobierać rozwiązanie, które jest dla nas najlepsze.

łazienka
Author: Saint-Gobain Glass
Source: Saint-Gobain Glass
Wyposażenie łazienki hotelowej to też styl oraz charakter hotelu. W bardziej zabytkowych hotelach z reguły możemy spotkać wanny, a łazienka (zobacz akcesoria do łazienki) wygląda tam bardziej jak następny pokój, ale kąpielowy. Z tego względu na pewno do historycznych pomieszczeń doskonale będą pasować wanny (poznaj więcej). To jaka łazienka może na nas zaczekać jest zależne od kilku czynników, zaś kabiny prysznicowe, jak i wanny posiadają swoje wady i zalety. Znaczną zaletą kabin prysznicowych jest niewielka powierzchnia, którą będą zajmowały. Kabina to jednak nie tylko oszczędność miejsca, ale także wody.

Mnóstwo osób uważa również, że są one bardziej higieniczne niż wanny. Największa wada to taka, że nie możemy relaksować się się pod prysznicem, tak jak jest to możliwe w wannie, a przecież jak zatrzymujemy się w hotelu, to prawdopodobnie będziemy mieć na to ochotę. Co do wanien, to z pewnością zajmują bardzo dużo miejsca, zaś ich najbliższe otoczenie wymaga staranniejszej aranżacji. Równocześnie, wiele osób preferuje wanny, ponieważ można się w nich doskonale zrelaksować, a więc oferują to, czego nie może zapewnić prysznic.