Co jest niezbędne do efektywnego lokowania własnych funduszy?


Jeśli chciałbyś dowiedzieć się, czy też masz talent do inwestowania swoich funduszy, możesz wypróbować swoje siły w FIO. Jest to dosyć bezpieczny sposób, jednak w zależności od rodzaju danego budżetu należy liczyć się ze stratą wpłaconej sumy.


Są cztery różne typy funduszy: pieniężny, obligacji oraz hybrydowy czy na koniec akcji.


obliczenia
Author: reynermedia
Source: http://www.flickr.com
Cechują się one różną stopą niebezpieczeństwa, jednak przykładowo fundusze pieniężne są dosyć bezpieczne. Niestety niosą także dosyć niską stopę zysku. Można by to rozpoznać przeglądając notowania różnych funduszy. Obejmują one okres nawet paru lat wstecz. Te obligacji oferują analogiczne bezpieczeństwo jak zwyczajne lokaty. Trochę bardziej Ryzykowne są pozostałe dwa rodzaje, zatem inwestując w nie należy posiadać większą wiedzę oraz należy być bardziej aktywnym inwestorem. W przypadku funduszy inwestycyjnych żaden przychód(zobacz pelna ksiegowosc) nie jest gwarantowany, zwłaszcza, jeżeli zdecydujemy się na fundusze akcji. Te jednak mają największe odsetki (nawet rzędu kilkudziesięciu procent), zatem motywacja do poszerzenia wiedzy z ekonomii jest niezwykle duża. Dodatkową zaletą FIO jest to, że funkcjonuje okazja kupna jednostek uczestnictwa wprost ze swojego internetowego konta bankowego.


ewidencja
Author: Jean-Sebastien Roy
Source: Ogród pełen cienia


W analogiczny, chociaż trochę bardziej zagmatwany sposób można lokować środki także na GPW. Tutaj jednak obligatoryjna jest obszerna wiedza ekonomiczna. Z drugiej strony tu także są notowania, które dotyczą poszczególnych firm. Giełda w Warszawie jest czynna od godziny 9 do 17.


W rzeczywistości jednak funkcjonuje 30-minutowa faza przed samym rozpoczęciem notowań oraz kilka minut po ich ukończeniu na tak zwaną dogrywkę. Największa aktywność inwestorów odbywa się w ciągu początkowych dwóch godzin notowań oraz pod sam ich finał.