Co musimy zakupić, gdy rozpoczynamy swą przygodę z decoupege?


Aby rozpocząć swoją przygodę z decoupage należy nabyć właściwe urządzenia. Technika decoupage opiera się na naklejaniu wzorków przykładowo wzorów z serwetek oraz pokrywaniu przedmiotów wieloma warstwami lakieru w tak, aby wzór z papieru wtopił się w tło oraz aby nie można go było wyczuć przez dotyk.


Historię z decoupage rozpocząć najlepiej od prostych przedmiotów.
szafka kuchenna
Author: Mathias
Source: http://www.flickr.com


Mogą to być przykładowo podkładki pod kubek, które moglibyśmy nabyć w jakimkolwiek sklepie internetowym za złotówkę. materiały tego typu również powinny być małe, aby pozwoliły nam sprawdzić czy też wybrana metoda będzie nam się podobała i jednocześnie, żeby surowce nie były bardzo drogie. Na sam początek wystarczyłby nieduży klej, który kupimy już za około 9 złotych. Przyda się także klej Wikol, który można rozcieńczyć z wodą. Lakiery akrylowe w mniejszych tubkach warte są ok. 14 złotych za 120 ml. Możemy także wykorzystać farbę, która została od malowania ścian. Pędzle można wykorzystywać tego typu, które dostępne są w marketach budowlanych. Należy jednak mieć świadomość tego, żeby pędzle miały miękkie włosie. Jeśli będzie podobać Ci się decoupage sklep, w jakim zakupisz wszystkie potrzebne materiały jest bardzo blisko.


materac


Decoupage sklep
Author: KLOSE
Source: KLOSE


Gdy wykonamy już wszystkie zakupy w markecie, najlepiej przyozdobić mały przedmiot. Może to być wspomniana podkładka pod kubek. Papierem ściernym powinniśmy zmatowić nawierzchnię.

Jeśli szukasz uzupełniających danych na omawiany w tym miejscu problem, to na pewno odnajdziesz więcej pod linkiem (http://www.timex.com.pl/rozwiazania-do-biur/)!

Przygotowaną w taki sposób płytkę wystarczy pomalować białą farbką 2 albo trzy razy. Motyw z serwetki powinniśmy wyciąć nożyczkami jak najbliżej wzoru, aby nie zostawić bardzo dużego marginesu tła tego typu serwetki. Później musimy rozwarstwić serwetkę do jednej warstwy, którą powinniśmy przykleić na podkładkę klejem do decoupage.
Na sam koniec całość malujemy lakierem do uzyskania efektu namalowanego obrazu. Gdy zaczynamy swą przygodę z decoupage musimy nabyć odpowiednie narzędzia. Trzeba nabyć np. właściwy pędzel.