Co pozwala nam zasłonić szafa wnękowa oraz dlaczego są one coraz bardziej popularne?


Szafy wnękowe są coraz częstszym elementem wystroju pomieszczeń domów i lokali. Dzieje się tak dlatego, ponieważ szafa wnękowa zezwala uporządkować przestrzeń oraz w całości wykorzystywać wnęki, które niełatwe są do zagospodarowania.


Bardzo wielokrotnie szafy wnękowe zastępują szafy wolnostojące, ponieważ korzystniej mogą wykorzystać przestrzeń.


Wykonuje się je głównie na zlecenie oraz dostosowuje się je do wymiaru ściany lub wnęki. Przez to jest więcej miejsca na przechowywanie rzeczy. Także tego typu szafą można by zabudować nietypowe wnęki. Mogą to być wnęki na strychu, pod schodami albo w narożniku. Takie szafy wnękowe pozwalają też utrzymać bardziej widoczny ład i zasłonić wszystko to, czego pokazywać nie chcemy. Szafa wnękowa daje możliwość dopasowania wnętrza tego typu szafy do indywidualnych potrzeb. Mamy okazję wybrania ilości półek oraz wieszaków.

Jeśli zainteresował Cię prezentowany artykuł, to wejdź na odnośnik do wpisu (http://www.textura.net.pl/srutowanie-nawierzchni-drogowej), który zaprowadzi Cię do przydatnej strony - ona starannie omawia ten temat.

Szafy wnękowe składają się z części zewnętrznej zatem drzwi, ścianek bocznych oraz wewnętrznej czyli drążków, półek, wieszaków oraz koszy. Drzwiczki do tego typu szafy mogą być drzwiami przesuwnymi, składanymi lub uchylnymi. Ostatnio bardzo często spotykanym wyjściem są drzwi przesuwne, ponieważ nie wymagają one dodatkowego miejsca przy otwieraniu. Nadają się przez to do wąskich korytarzy albo do garderoby. Jeżeli interesują Cię szafy wnękowe Jelenia Góra to miasto, w którym znajdziesz odpowiedni zakład, który wykona dla Ciebie zamówioną szafę.


wrocław
Author: falkowata
Source: http://www.flickr.com
Ciężar drzwi szafy wnękowej jest oparty na wózkach przesuwnych, które ukryte są w środku ramiaka. Aby taki system jezdny funkcjonował poprawnie, waga pojedynczego skrzydła nie może przewyższać 60 kilogramów. Jest to wymóg, który wpływa także na odmienne właściwości drzwi tzn.


wielkość oraz grubość. O wysokości drzwi powinna decydować wygoda. Korzystniej zamontować dwa małe skrzydła niż przesuwać pojedyncze olbrzymie oraz równocześnie o większej wadze skrzydło.