Czy stosowanie brykietu kominkowego do swojego domu to odpowiedni wybór?


Kominki są wykorzystywane niemal w każdym domu. Dla niektórych to tylko upiększenie salonu, ale znaczna część osób wykorzystuje go do ogrzewania pokoju lub całego mieszkania. Wybór kominka do skomplikowana sprawa, ale jeszcze fundamentalny jest wybór odpowiedniego paliwa.

kominek
Author: Jarosław Pocztarski
Source: http://www.flickr.com
Polska jest jednym z większych producentów brykietów kominkowych w Europie i właśnie u nas można natrafić szeroką ich ilość. Wielu niedoświadczonych użytkowników kominków zadaje sobie pytanie, czy palić brykietem? Każdy rodzaj paliwa ma swoje mocne strony, dlatego warto przyjrzeć się temu, co jest dostępne na rynku. Brykiety drzewne wytwarzane są z rozdrobnionych resztek drzewnych takich jak wióry, które są sprasowane pod bardzo wysokim ciśnieniem. Brykietowanie następuje w prasach hydraulicznych lub mechanicznych. To właśnie prasa brykietująca decyduje o kształcie brykietu. Klejem dla brykietu jest lignina, substancja zawarta w drewnie, która wydziela się pod wpływem znacznej temperatury i ciśnienia.

Czy szukasz teraz czegoś ciekawego? Jeśli tak, to zerknij na ofertę, która na pewno wyda się Tobie atrakcyjna. Odnosi się ona do podobnej tematyki.

W brykiecie nie znajdziemy więc chemicznych substancji klejących. Największą wartość handlową mają brykiety wytwarzane z naturalnego drewna, ale do produkcji brykietów z biomasy może być zużytkowany każdy gatunek opadów pochodzenia roślinnego m.in.

Czy rozpatrywana kwestia żywo Cię zaintrygowała? Jeżeli tak, to kliknij ten odnośnik, a tam zobaczmy także pokrewne artykuły.

łuski gryki, łuski słonecznika, słoma lniana, konopna lub rzepakowa, a nawet zwykła słoma i siano.

Znaczącą zaletą brykietu jest jego mała zawartość wilgoci, co sprawia, że wartość opałowa brykietu kominkowego jest znaczniejsza niż w przypadku drewna opałowego. Spalanie tego materiału opałowego odbywa się powoli i stopniowo, ponieważ materiał jest intensywnie skondensowany w stosunku do objętości. Wysoka kaloryczność to cecha charakterystyczna brykietów. Brykiet kominkowy charakteryzuje się także prostotą dozowania, bezpieczeństwem i wygodą użytkowania, jednostajnym przebiegiem temperatury w czasie palenia, żarem utrzymującym się o wiele dłużej niż w przypadku drewna, niezauważalną ilością popiołu.

Dzisiaj niełatwo jest wyszukać rzeczywiście nieszablonowy portal. Jeżeli odczuwasz podobny problem, to zalecamy ten serwis. Są tam opublikowane emocjonujące wiadomości.

Brykiet kominkowy także z łatwością kupimy niemal wszędzie – w sklepie, w markecie, w składzie opału, a nawet online z dostawą do domu. zbita postać daje możliwość estetycznego zapakowania i łatwość składowania, bez obawy, że paliwo zepsuje się.



Do mniej ważnych zalet brykietu kominkowego należy dodać estetykę – brykiet nie brudzi rąk, nie wytwarza smolistego osadu po zewnętrznej stronie szyby, nie pozostawia niedopalonych pozostałości, nie zanieczyszcza kominka i nie powoduje jego korodowania. W trakcie spalania brykiet nie wydziela prawie wcale dymu, ale wytwarza estetyczny płomień.