Czy warto postarać się o zwrot podatku z zagranicy? Który dokument będzie konieczny, by starać się o zwrot podatku z Holandii


Wybierając za granicę do pracy dobrze jest mieć na uwadze to, by po powrocie odzyskać podatek. Można w ten sposób dostać całkiem niezłą gotówkę, która okaże się bonusem do już wypracowanych pieniędzy.
O zwrot podatku z zagranicy dobrze jest się postarać, ponieważ z reguły w przeliczeniu na nasze pieniądze otrzymuje całkiem duży zastrzyk gotówki. Jednak musimy wiedzieć, że jeżeli chcielibyśmy ubiegać się o zwrócenie takiego podatku, to trzeba na początku rozliczyć się naszym polskim urzędem. Kiedy staramy się o zwrot podatku z Holandii musimy posiadać Jaaropgaaf - zwrot podatku z Holandii. Jest to tamtejsza karta podatkowa, na jakiej znajdują się informacje odnośnie naszych dochodów za poprzedni rok. Tego typu dokument musi wydać pracodawca, u którego pracowaliśmy.

Jeśli zainteresował Cię ten tekst, koniecznie sprawdź jeszcze ten odnośnik! To świetna oferta i tutaj odnajdziesz dodatkowe informacje.

Jeżeli natomiast podejmowaliśmy pracę w paru miejscach, to musimy uzyskać Jaaropgaaf od wszystkich pracodawców.


Pitax.pl - rozliczenie PIT online
Jeśli są dla nas nie do przejścia wszystkie te formalności, brak nam znajomości języka i średnio wiemy jak się za coś takiego zabrać, to jest wyjście z takiej sytuacji. W Polsce jest sporo firm, które takie formalności mogą załatwić za nas. Zwrot podatku z zagranicy dzięki temu jest o wiele łatwiejszy. Udajemy się w takie miejsce z potrzebnymi dokumentami. Następnie będąc tam wypełniamy także dodatkowe dokumenty, w jakich podajemy wszystkie konieczne dane.Składamy podpisy pod oświadczenia jak również upoważnienia, a tego typu firma wszystkim zajmie się za nas. Po jakimś czasie otrzymujemy gotówkę na konto (dodatkowe informacje konto osobiste ranking) i gotowe. Musimy jednak sprawdzić, jak wygląda kwestia prowizji dla takich firm, by za bardzo nie przepłacić.

Tags: podatek, prawa, typ