Czy warto używać oświetlenia led? Jakiego rodzaju gwarantuje zalety? Czemu jest lepsze od tradycyjnego oświetlenia?


Diody led wymyślono jakiś czas temu i były wtedy świecącymi na czerwono albo zielono punktami w sprzęcie RTV oraz AGD. Następnie uznano, że mają one całkiem duży potencjał, w związku z tym jak zwiększy się ich moc, to jest szansa, iż będą świeciły jaśniej i co za tym idzie będą mogły zastąpić normalne żarówki, świetlówki halogenowe lub nawet lampy jarzeniowe. Dziś diody led są dobrze znane i używane, sprzedawane są w postaci pojedynczych świetlówek, świecących prętów czy taśm.


oświetlenie uliczne
Author: manfred majer
Source: http://www.flickr.com
Znajdują zastosowanie w mieszkaniach, przemyśle, uzupełniają uliczne oświetlenie led. Zużywają mniej energii, dlatego też nie zanosi się, żeby za jakiś czas straciły na popularności. Diody led mają całą masę plusów. Przede wszystkim nie gasną tak nagle, jak dzieje się to w przypadku normalnej żarówki. Po prostu, gdy niedługo się wyczerpią światło staje się coraz ciemniejsze. Ich żywotność jest niesamowicie wysoka i sięga nawet 50 do 100 tysięcy godzin. Warto przypomnieć, iż żywotność tradycyjnych żarówek najczęściej nie jest większa aniżeli 1-2 tysiące godzin. Led-y są niesamowicie wytrzymałe, odporne są więc na wstrząs i uderzenia. Z pewnością znacznie trudniej je uszkodzić aniżeli żarówki albo świetlówki halogenowe. Fakt, diody led nie dadzą, aż tak znacznej jasności jak chociażby najmocniejsze świetlówki innych rodzajów, producenci jednak wciąż starają się, aby i to polepszyć. Wydajność led-ów już aktualnie jest większa aniżeli słabszych klasycznych żarówek. Dla przykładu, diody o mocy 2W wytwarzają strumień światła na poziomie 132 Im, t znaczy jest to 15 W normalnej żarówki.


diody led
Author: Peter Corbett
Source: http://www.flickr.com
Tak więc już dziś led-ami o mocy 2 do 3,5 W możemy skutecznie zastąpić żarówki 15-25 W i to bez straty jakości dla światła.Diody led dają oświetlenie w najróżniejszych kolorach, i to bez większej potrzeby użycia kolorowych filtrów.

Jeśli uważasz, że musisz odszukać podobne informacje, to przeczytaj wskazówki ze strony (https://www.metal-plast.pl/oferta/profil-transportowo-montazowy/) - to nieco inny punkt widzenia, ale również jest godny polecenia.

Często oferowane są diody, jakie święcą wyraziście na czerwono, niebiesko albo żółto. Białawe odcienie możemy uzyskać w wersji ciepłej lub chłodnej, natomiast diody, jakie emitują barwne światło posiadają symbol RGB LED. Warto skorzystać z tego oświetlenia, jak również z innego typu ulepszeń, jakie są dostępne w okazyjnych cenach, przykładowo akumulator żelowy 12v 100ah.