Czy wiesz dokładnie, jakie meble posiadasz we własnym mieszkaniu? Czy posiadają certyfikat jakości?


Mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka, że meble to nic niezwykłego - idzie się do sklepu, wybiera konkretnie te meble, które nam pasują i na tym zwykle kończy się kwestię. Jeśli nigdy nie zastanawiałeś się nad kwestią mebli w swoim mieszkaniu, teraz na pewno jest właściwy moment - czy wiesz konkretnie, jakie meble masz w swoim mieszkaniu? Czy posiadają certyfikat jakości?


Certyfikat jakości mebla?


kliknij tutaj
Author: Ctd 2005
Certyfikat jakości mebla? Praktycznie każdy z nas zadaje sobie teraz z pewnością pytanie, o co właściwie chodzi. Tymczasem okazuje się, iż istnieje cały wielki system do rekrutacji certyfikowania mebli, o którym na pewno nigdy wcześniej nie słyszałeś. Badanie i certyfikacja mebli dotyczą praktycznie wszelkich rodzajów mebli, jakie pojawiają się na rynkach. Oznacz to, iż praktycznie każdy mebel, jaki kiedykolwiek oglądałeś w sklepie, musiał wcześniej przejść wstępną procedurę certyfikacji i dopiero po uznaniu, iż spełnia wszelkie normy, mógł zostać dopuszczony do sprzedawania. Na dodatek warto wiedzieć, że badanie i certyfikacja mebli to ogromnie skomplikowana procedura, podczas której mebel musi być przebadany na praktycznie wszystkie sposoby - odnosi się to szczególnie do mebli dla najmłodszych, które muszą być praktycznie w stu procentach bezpieczne dla Twoich pociech. Oznacza to, iż aby otrzymać przykładowo certyfikat SASO, mebel musi być zrobiony nie tylko z zupełnie bezpiecznych materiałów i nie mieć żadnych ostrych krawędzi, ale także być polakierowany bezpieczną farbą, nie zawierającą chemikaliów i tym podobne. Jeśli mebel przejdzie wszelkie procedury, dopiero wówczas może dostać takie oznaczenia jak certyfikat SASO czy podobne - .


Gdzie kupować meble?


Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi - wszystko bez wątpliwości zależy od czego, czego dokładnie oczekujesz. Jeżeli nie chcesz wydać dużo pieniędzy, możesz udać się do jednej z popularnych sieciówek meblowych i tam kupić praktycznie wszystko, co jest Ci potrzebne w nowym mieszkaniu. Jeśli z kolei chcesz mieć unikatowe mieszkanie, wtedy możesz poszukać mebli przykładowo w sieci - tam bez wątpliwości znajdziesz prawdziwe perły, których nie kupisz nigdzie indziej. Tak samo sprawa ma się z różnego rodzaju targami staroci - jeśli przywieziesz stamtąd jakieś meble i je umiejętnie odnowisz, wówczas bez wątpliwości będziesz mógł pochwalić się takim wystrojem mieszkania, jakiego nikt nie ma.