Czym jest leasing nieruchomości i jakie są jego pozytywy?


Leasing posiadłości to nadzwyczaj popularne narzędzie pieniężne, które swoją renomą dorównuje kredytom. Z leasingu w wielu przypadkach korzystają firmy i przedsiębiorstwa, biorąc w leasing samochody służbowe albo sprzęt biurowy, rzadziej posiadłości. Niemniej jednak okazuje się to błędem, albowiem leasing posiadłości zdoła okazać się niesłychanie korzystny.


Leasing nieruchomości może dotyczyć przeróżnego rodzaju budynków. Rozróżniamy leasing mieszkań (poznaj dodatkowe informacje: ), obiektów handlowych, usługowych bądź też gospodarczych. Leasing nieruchomości przypomina lekko umowę najmu - właściciel danego lokalu, czyli leasingodawca, umożliwia odbiorcy, inaczej leasingobiorcy, użytkowanie nieruchomości w zamian za konkretne określone opłaty. Niemniej w wypadku leasingu istnieje możliwość przeniesienia prawa własności lokalu, zaś w przypadku umowy najmu nie. Przeniesienie prawa własności zależy od modelu leasingu. W razie leasingu operacyjnego, posiadłość wolno kupić dopiero po zakończeniu umowy, a w leasingu finansowym następuje to w momencie podpisania umowy.
dom


Niewątpliwie leasing na nieruchomość ma dużo zalet. Jest on sporo mniej skomplikowany niż uzyskanie kredytu (zobacz kredyt hipoteczny dla firm) hipotecznego, co więcej leasing charakteryzuje również krótki okres czekania na wydanie decyzji. Umowa leasingowa nie posiada także wpływu na zdolność kredytową, bowiem nie jest to zobowiązanie do spłaty. O leasing na nieruchomość możemy więc starać się prędzej i łatwiej. Sporo przedsiębiorstw proponuje posiadłości w leasing, więc pole manewru też jest niezwykle znaczne.

Dodatkowe informacje zobaczysz na stronie: Home Leasing.

Bezsprzecznie bez większych kłopotów uda nam się znaleźć odpowiednią nieruchomość, jaką potrzebowalibyśmy wziąć w leasing. Wielką zaletą jest również przeniesienie prawa własności o czym nadmieniliśmy już trochę wcześniej. Przedsiębiorcy, jacy biorą posiadłość w leasing, odnoszą korzyści także w sprawach podatkowych. W kosztach podatkowych zdołają odnaleźć się przykładowo raty leasingowe, które zmniejszają podstawę opodatkowania, dzięki czemu biznesmen opłaca mniejszy podatek dochodowy.