Czym sugerować się przy wyborze projektanta wnętrz?


Dekorując wnętrza domu lub kawalerki sporo ludzi zastanawia się, czy skorzystać z usług fachowego architekta wnętrz. Inspiracji na projekt wnętrz można szukać bez niczyjej pomocy. Pojawia się jednak pytanie, czy da się samemu aranżować wnętrza własnego lokum?

Projekt poddasza
Author: Laurie Gorelick
Source: Benjamin Moore
Dużo ludzi boi się niezadowolenia, uzyskania słabego i nieodpowiadającego wyobrażeniom wyniku. Prawdą jest, że dobry projektant wnętrz jest nierzadko niezbędny, żeby zwizualizować swoje marzenia.Współpraca z architektem wnętrz to idealne rozwiązanie dla osób, które mają w planach mieć niesztampowe, dobrze zaplanowane wnętrza, które nie okażą się jedynie mało skomlikowanym skopiowaniem trendów. Wynajmując fachowca w dziedzinie aranżacji wnętrz mamy prawo oczekiwać, że dopasuje nam projekt będący jego autorską kreacją bazującą na naszych wymogach i oczekiwaniach. Dobry projekt wnętrz będzie umiał dopasować takie patenty, które będą ponadczasowe, nie zestarzeją się po roku i będą cieszyły nasze oko przez bardzo długi czas. Profesjonalista uwzględnia potrzeby i styl życia wszystkich domowników.

Wybór architekta wnętrz jest istotną decyzją przy rozpoczęciu inwestycji budowlanej lub oczyszczenie terenu z bomb totalnym remoncie lokalu. Na wstępie powinno się przejrzeć dossier osoby, którą mamy zamiar zaprosić do współpracy. Dobry projektant wnętrz będzie w stanie poszczycić się profesjonalnym portfolio pełnym wykonanych przez siebie aranżacji, jednak nie należy zaraz odrzucać osób z mniejszym portfolio.
Znaczna część aranżatorów pokazuje na własnych stronach w sieci fotografie zaprojektowanych miejsc, dlatego współcześnie prosto jest wybrać odpowiedniego fachowca.

Wyłącznie na podstawie dossier da się określić styl aranżatora i zaprosić do współpracy tego, do którego mamy całkowite przekonanie pod kątem estetycznym. Dobry projektant wnętrz przeprowadzi z nami na początek rozeznanie, będzie wymagał klarownego ukazania oczekiwań i założeń budżetowych, do których będzie się stosował.