Designerskie lampy


Przypominacie sobie zapierający dech w piersiach dom Tony' ego Starka, filmowego Iron Mana? Można go określić jednym słowem: imponujący. Cztery sypialnie, bajeczne patio, olbrzymi basen oraz widok na ocean.

Wielu z nas ciężko było uwierzyć, że owe wnętrza powstały w hali sportowej w Los Angeles, a wszystkie plany wnętrz powstawały w komputerze. Replikę domu pokuszono się wznieść jednak także w realu.

Jeśli zainteresował Cię ten artykuł, przeczytaj inne informacje w tym temacie. Najlepiej sprawdź sam dywany do szkoły, znajdziesz tutaj podobne informacje.

Willa została okrzyknięta najbardziej imponującą filmową rezydencję a następnie sprzedana za 25 milionów dolarów. Każde pomieszczenie, każdy szczegół domu tego ekscentrycznego bohatera to design i elegancja. Z tego względu to nie przypadek, że w salonie filmowego Starka prezentuje się dumnie najbardziej znany łuk na świecie, czyli lampa Arco (w języku włoskim „arco”to właśnie łuk). Włoscy magicy wzornictwa nie poszukiwali jednak inspiracji w kosmosie, lecz na...ulicy tworząc nowoczesne meble włoskie. Wzorem była zwykła latarnia. Łukowate teleskopowe ramię, na którym wisi klosz – to efekt projektantów. Od tamtego czasu, lampa zyskała nowe znaczenie.
lampy
Author: Technolux
Source: Technolux
I choć ta najbardziej rozpoznawana designerska perełka obchodzi swe pięćdziesiąte urodziny, bezustannie stanowi przedmiot pożądania wielu osób. Jeśli więc nie posiadamy w tej chwili wolnych 25 milionów dolarów na dom Iron Mana, może przeznaczymy 7,5 tysiąca na lampę z jego domu? Designerskie lampy Artaitalia to tzw. „kropka nad i” w naszych wnętrzach. Zwykle wystarczy interesująca lampa, by pomieszczenie zyskało nowy wymiar.Mistrzami w dopasowywaniu oświetlenia do wnętrza są Skandynawowie. Czy lampy kryształowe, luksusowe żyrandole mogą ”zagrać” w minimalistycznym, nowoczesnym wnętrzu? Ależ tak! Zasada ta działa też w przeciwną stronę - antyki, wiekowe meble w sąsiedztwie designerskiej, prostej w formie lampy nabiorą dzięki niej lekkości. A może mamy ochotę, aby lampę uczynić najważniejszym punktem wnętrza?
Lampy kryształowe swarovski wbrew pozorom sprawdzą się w wielu stylizacjach.
W internecie odnajdziemy wiele sklepów z lampami, które świetnie odnajdą się zarówno w klasycznych, nowoczesnych jak i minimalistycznych domach. Choć są to sklepy które funkcjonują w sieci w wielu przypadkach mamy możliwość zobaczenia lamp przed kupnem w siedzibie firm.