Dlaczego meble kolonialne są godne uwagi? Co warto na ten temat wiedzieć? Czy należy się na takie zdecydować?


Styl kolonialny sprawdzi się zawsze, jest uniwersalny. Został stworzony w brytyjskich koloniach, to znaczy na Dalekim Wschodzie, w Afrycie oraz Australii. Tego typu meble to bez wątpienia wyjątkowa klasyka oraz egzotyka, co sprawia, że mamy produkt wygodny jak również elegancki. Są idealne dla podróżników oraz miłośników komfortowych, a do tego naturalnych wnętrz.

Meble kolonialne wytworzone są surowców wysokiej jakości. Własną wyjątkowość zawdzięczają zapożyczeniom z różnych krajów Europy, jakie miały własne zamorskie kolonie. Czyli głównie można mówić tutaj o Anglii, Hiszpanii i Portugalii. W osiemnastym i dziewiętnastym wieku mieszkańcy Europy zwozili ze swoich miejsc odrobinę luksusu, czyli meble, które miały spowodować, że poczują się jak w domu. Niestety, ale takie meble nie były w stanie przetrwać w tak innym klimacie, dlatego też zaczęto produkować je na miejscu.
meble
Author: OPUS-M Sp. z o.o.
Source: OPUS-M Sp. z o.o.


Rzecz jasna, używano w tym celu dostępnych na miejscu rodzajów drzew. Dzięki temu mogły być robione ładne, nieskomplikowane w formie meble, jakie z powodzeniem łączyły europejski styl z egzotycznymi zdobieniami oraz materiałami. Są niezwykle masywne i bardzo wytrzymałe, takie rodzaje to na przykład meble indonezyjskie, które możesz przejrzeć, nabyć, kupić tutaj . Robi się je najczęściej z ciemnego, litego drewna, takiego rodzaju jak mahoń lub sezam. Dużą rolę odgrywają także rattan i bambus. Są dość ciężkie, nie każdy więc jest w stanie zrobić z nich spójne wnętrze, jednak ich wybór jest naprawdę szeroki. Wielką zaletą tego typu mebli jest także to, iż dosyć często zrobione są ręcznie, dzięki swojej prostocie pasują do wielu wnętrz.

Czy omawiane zagadnienie wydaje się dla Ciebie ciekawe? To wejdź i przeczytaj, co zawiera solidna strona - odnajdziesz tam nie mniej absorbujące dane.

Meble takie są często masywne oraz ciemne. Ten wygląd z pewnością zawdzięczają rodzajowi drzewa, z jakiego normalnie są zrobione.


Sprzęty tego tupu korzystnie będą więc wyglądać w większych, przestronnych pomieszczeniach. Najbardziej popularne są komody z szufladami, a także skrzynie wykonane z drewna czy meble ze starych łodzi takie jak te . Doskonale wyglądają także indyjskie kompozycje, w których pojawiają się stoły jak i zdobione szafki. Są bardzo reprezentacyjne, pasują do wielu miejsc, w których ważny jest styl, elegancja jak również wyrobiony gust. Dobrze jest czasem dodać jakiejś świeżości do naszych klasycznych pomieszczeń oraz poeksperymentować z takim umeblowaniem. Rezultat może nas pozytywnie zaskoczyć.