Dlaczego najlepszym źródłem oświetlenia ulicznego i ozdobnego jest technologia led?


Zapewne nie wyobrażasz sobie wieczornego biegania oraz późnego powrotu do domu bez latarni oświetlających drogę. Jesteśmy tak przyzwyczajeni do oświetlenia ulicznego, że nie wyobrażamy sobie bez niego życia w mieście. A czy interesowaliśmy się kiedyś, co tak naprawdę jest źródłem tego światła?


żarówki
Author: Butz.2013
Source: http://www.flickr.com
Obecnie każde większe miasto jest rozjaśnione, kiedy zapada zmierzch. Rozjaśnione są drogi, place zabaw, fontanny, a także rzeźby i budynki. Coraz sławniejsze są ekspozycje iluminacji świetlnych, szczególnie zimową porą, w okresie Bożego Narodzenia. Szansę tę daje technologia LED. Można stosować ją do mini aranżacji świetlnych, jak np. żarówki led g4 a także w gospodarstwach domowych, jak żarówki led e27.

Korzystając z tę technologię osiąga się o wiele lepszą jakość strumienia światła i zużyje o wiele mniej energii elektrycznej. Można za tą pomocą oświetlić swoje przedsiębiorstwo i jego znak i powierzchnię przy domu. Używa się jej do oświetlenia ulicznego, ogrodowego oraz budowli. Tak, jak wymienione wcześniej żarówki led g4, których używa się w oprawach dekoracyjnych i sufitowych. Dlaczego używa się właśnie technologię led do oświetlenia ulicznego? Wynika to z głównej zalety tego oświetlenia, a mianowicie mowa o ekonomii.


Żarówki led dają większą oszczędność w przeciwieństwie do innych stosowanych źródeł światła. Pochłaniają one znacząco mniej energii emitując jednakowy strumień światła. W dodatku cechują się ekologicznością. Nie niszczą one środowiska naturalnego. Nie
żarówki
Author: Takver
Source: http://www.flickr.com
nadają promieni ultrafioletowych oraz promieniowania podczerwonego. Dzięki materiałom odnawialnym, z których są zrobione, takim jak aluminium nadają się do ponownego przetworzenia. Żarówki led mogą świecić przez aż 11 lat ciągłej pracy. W przeciwieństwie do innych żarówek nie zmniejszy ich czasu działania częste wyłączanie i włączanie. Są one odporne na nagrzewanie i emitują światło o dowolnych kolorach.

Dziś jest znacząco większe zapotrzebowanie na oświetlenie uliczne i ozdobne. Dlatego też ekonomiczność jest niezwykle istotna. Nie bez powodu żarówki led stosowane są, jako główne źródło światła. Wpływa na to ich duża odporność na warunki meteorologiczne, dzięki czemu, jak w przypadku żarówki led g4 możemy zainstalować je w domu, jak i w ogrodzie.