Dlaczego warto używać oświetlenie LED - zalety diod LED


Oświetlenie LED są coraz bardziej popularne. Nie jest to dziwne, gdyż posiadają dużo zalet, dzięki którym, pomimo wyższej ceny, klienci częściej sięgają właśnie po nie. Przede wszystkim warto wiedzieć, że choć cena diod LED jest wyższa, niż tradycyjnej żarówki, wydajność jest zdecydowanie dłuższa. Dioda LED może służyć nawet to 5 lat, co jest naprawdę długim okresem. Dodatkowo są energooszczędne, dlatego też mniej zapłacimy za energię elektryczną.

taśmy led w pokoju
Author: Nathan Duprey
Source: http://www.flickr.com
Led 5050 - dlaczego warto?Dwa powyższe fakty przemawiają za tym, że bardzo opłaca się zakupić ten typ oświetlenia, gdyż rzeczywiście zaoszczędzimy. Jednym z często występujących problemów z innym oświetleniem jest ich podatność na wstrząsy. Jeśli tradycyjna żarówka wypadnie nam z rąk zazwyczaj po prostu przestanie działać. Żarówki ledowe wykazują odporność na wstrząsy. Gdy zapalamy tradycyjną żarówkę lub halogenowe, potrzebuję one trochę czasu, aby zacząć świecić całkowicie. W wypadku oświetlenia ledowego, diody zapalają się i wyłączają od razu. W dodatku nie ogrzewają się.Diody LED dostać można w wielu kolorach, dzięki temu można tworzyć wspaniałe iluminacje. Coraz popularniejsze są również taśmy LED, które - chociaż nie nadają się do głównego oświetlania pomieszczeń, są idealną dekoracją. Taśmy LED są bardzo łatwe w montażu, posiadają bowiem warstwę klejące, w związku z czym nietrudno jest je zamocować. Do taśm stosuje się diody LED 5050 lub 3528. 5050 jest jaśniejsza, tak że już krótka taśma dobrze oświetli dane miejsce. Taśmy są dostępne w kilku kolorach, w dodatku można nabyć je w wersji RGB, która pozwoli na zmianę koloru, co wygląda niesamowicie.

Warto wiedzieć, że taśmy LED mają bardzo dużo diod, a w związku z tym pobierają więcej prądu i zastosowanie ich jest kosztowne, dlatego najlepszym zastosowaniem jest dekorowanie. Do takiego celu nadają się idealnie. Wyglądają się bowiem niezwykle efektownie. Jeżeli jednak zależy nam na oświetlaniu wnętrz, warto inwestować w zwykłe żarówki ledowe. Jest to z pewnością o wiele bardziej oszczędne rozwiązanie. Taśmy led

oświetlenie LED
Author: Omar Bárcena
Source: http://www.flickr.com
Wybór oświetlenia LED jest z pewnością bardzo dobry. Dzięki temu naprawdę będziemy oszczędzać czas oraz energię elektryczną. W dodatku światło wygląda naprawdę interesująco, a oświetlenie jest ukierunkowane. Kiedy chcemy, aby pokój (zobacz apdmarket.pl) posiadał oświetlenie bardziej rozproszone należy pamiętać o wspomnianej kierunkowości.

Jeśli ciekawi Cię to zagadnienie, to obejrzyj więcej, a zapewne uzyskasz mnóstwo fascynujących informacji na ten wątek.

Istotne jest również to, że żarówki LED się nie nagrzewają, ponieważ gorąca żarówka może stać się realnym zagrożeniem. LED jest głównie bardzo ekologiczny, dlatego też warto zakupić właśnie taki tym żarówek i pomagać środowisku. Zobacz więcej na