Drzwi przesuwne jako fantastyczny patent na zaoszczędzenie miejsca


Wąska przestrzeń użytkowa zmusza domowników do szukania jak najbardziej optymalnych rozwiązań. Liczy się każdy metr sześcienny, fragment, który można poświęcić na kolejne szafy czy regały. W przypadku podłużnych korytarzy i pokaźnych garderób funkcjonalnym rozwiązaniem są drzwi przesuwne.
sypialnia
Author: Stolbud Włoszczowa S.A.
Source: Stolbud Włoszczowa S.A.
Mechanizm suwania pozwala drzwiom na zaoszczędzenie dodatkowej przestrzeni. Nie zataczamy tutaj kąta, jak w przypadku klasycznych, zawiasowych drzwi. Drzwiami przesuwnymi otworzymy zarówno pomieszczenie (łazienka, pokój), jak i mniejsze szafy. Zupełnie inny mechanizm (suwak zamiast zawiasu) sprawia, że przestawienie się na nowe otwieranie i zamykanie sprawi trochę problemów.

Przy zakupie drzwi przesuwnych zwracamy uwagę na jakość i wykonanie suwaków i całych systemów domykania. Prowadniki przeważnie są zrobione albo ze stali nierdzewnej lub aluminium obróbka aluminium ewentualnie obu składników. Mieszanki obu należą do drogich, jednak polecanych i trwałych rozwiązań. Uchwyt i ramę drzwi przesuwnych tworzą parametry nadające profil. Różnice między gabarytami dotyczą zwłaszcza kształtu, koloru i szerokości. Najbardziej czułym miejscem, które należy chronić, są prowadniki.

Jeśli masz chęć przeczytać więcej danych na opisywany temat - doskonale się składa, ponieważ istnieje już pełna informacja (https://www.hyzynski.pl/oferta/palisady/), którą możesz zobaczyć tutaj.

Sprawne zapewnią bezawaryjną pracę jezdną, gwarantowaną w zakupach na 5 lat, w praktyce nawet do 15 lat.

Drzwi przesuwne w pokoju na poddaszu
Author: Zakład Stolarki Budowlanej CAL
Source: Zakład Stolarki Budowlanej CAL
Najwięcej uwagi należy zwracać na wykończenie ramy drzwi, zwłaszcza przy domykającym się boku. Inaczej mechanizm, który nie „zaskoczy” wywoła efekt „jeżdżenia” drzwi, co oznacza tym samym zdefektowany mechanizm. O stalowych i aluminiowych szczegółach, odpowiadających za suwanie już wiemy. Z czego zaś wykonane są same drzwi?

W zależności od zastosowania spotkamy drzwi przesuwne szklane, które są coraz chętniej wybierane do domu czy mieszkania (Da-Bud - drzwi suwane). Ich specyfiką jest estetyczne wykonanie i nadawanie pomieszczeniu charakteru i szklanej stylizacji. Szklane wypełnienie wykonane jest z zahartowanego materiału. Nie zmienia to faktu, że trzaskanie takimi drzwiami doprowadzić może do zepsucia i awarii mechanizmu. Szklana powierzchnia zapewnia specyficzną zasłonę, daje też możliwość przebarwienia szkła pod kolor i klimat ścian czy sufitu.Wybierz najlepsze usługi: