Dzisiejsze doskonale wyglądają i są komfortowo urządzone, ale dodatkowo są bardziej ekonomiczne


Dzisiejsze domy nie tylko ładnie się prezentują i komfortowo wyposażone, ale dodatkowo są bardziej ekonomiczne i ekologiczne niż kiedyś. Zwykło się jednak uważać, że zanim zaczniemy oszczędzać na domu i chronić środowisko najpierw trzeba będzie wydać więcej pieniędzy. Zakładanie na przykład instalacji solarnych czy pomp ciepła w istocie wymaga większego nakładu środków, niemniej w dłuższej perspektywie czasu bez wątpienia się zwraca. Istnieją również mniej kosztowne jednak także oszczędne sposoby na obniżenie kosztów, przykładem może być chociażby oświetlenie led.
światło
Author: Skoff
Source: Skoff
Najprawdopodobniej w niedługim czasie oświetlenie led wyprze całkowicie z rynku mniej ekonomiczne i trujące tradycyjne żarówki – i na szczęście. Najważniejszą jego zaletą jest między innymi większa trwałość i niezawodność w porównaniu z lampami żarowymi bądź halogenowymi, dotychczas wykorzystywanymi w domach. Czas pracy takich lamp (zobacz oświetlenie do przedpokoju) jest dłuższy i zużywają one do 80% mniej energii niż pozostałe żarówki. Jest to więc bardzo duża oszczędność. Na dodatek jest to oświetlenie ekologiczne, żarówki led nie posiadają bowiem rtęci, a ich praca opiera się na diodach. Trwałość tego rodzaju oświetlenia idzie w parze ze znakomitymi efektami świetlnymi. Oświetlenie led bowiem sprawia, iż kolory otaczających nas obiektów są takie jak w rzeczywistości. Dodatkowo żarówki led umożliwiają zastosowanie o wiele bardziej różnorodnych odcieni niż zwykłe żarówki (-> tutaj).
światło
Author: Skoff
Source: Skoff
Jak widać zalet w przypadku oświetlenia led jest bardzo dużo. Najistotniejszą jest jednak energooszczędność. Jeżeli tradycyjna żarówka kosztuje 2 zł, żarówka led będzie kosztowała 10 razy więcej, jednak jest to bez wątpienia bardziej korzystne rozwiązanie, jako że pierwsza będzie działać tysiąc godzin, natomiast druga – sto tysięcy godzin. Dlatego właśnie obecnie w domach i mieszkaniach odchodzi się od tradycyjnych żarówek i wybiera oświetlenie led. Można je stosować w każdym pomieszczeniu, jako oświetlenie punktowe albo w formie taśm ledowych. Idealnie wygląda zarówno w kuchni oświetlając nawet najciemniejsze zakątki, jak i w łazience, ponieważ jest odporne na działanie wody. Dobrze prezentuje się także w pozostałych pomieszczeniach, ponieważ może być instalowane w dowolny sposób i dawać różne efekty świetlne (przeczytaj tutaj na