Fototapety, czyli jak ulepszyć wnętrza w domu


Panorama Nowego Jorku w salonie, morski świat w łazience, a może soczyście zielona dżungla w sypialni? W dzisiejszych czasach możesz stworzyć we wnętrzach własnego mieszkania dokładnie taki klimat, jaki Ci się zamarzy. Wszystko to dzięki prostym w montażu i nie kłopotliwym w użytkowaniu fototapetom.Kiedy projektujemy mieszkanie, zamierzamy uzyskać efekt harmonijny wizualnie, modny i niebanalny.


salon
Author: Wicker Paradise
Source: http://www.flickr.com
Nierzadko problemem są kwestie dekoracyjne. Co zrobić z pustą ścianą, aby prezentowała się atrakcyjnie? Obraz zasłoni jedynie jej część, półki z bibelotami są kłopotliwe podczas sprzątania, a ozdobny kamień to rozwiązanie dość drogie i nie do końca załatwiające sprawę, ponieważ przecież na tle takiej kamiennej ściany też należałoby coś umieścić. Idealnym rozwiązaniem są fototapety ścienne, dostępne aktualnie na rynku w tak wielu deseniach oraz kolorach, iż każdy na pewno wyszuka coś dla siebie. Dziś zastaniemy w sklepach fototapety produkowane w różnych technologiach: jedne mogą mieć ciekawą strukturę, inne dają efekt 3D obrazu. Oprócz popularnych fototapet do sypialni, czy do pokoju dziecka, można nabyć również modele, przeznaczone do łazienki i kuchni, odporne na większą wilgotność powietrza.Fototapety ścienne to niezawodny sposób, by szybko i przy niskich nakładach finansowych, odświeżyć estetykę mieszkania, nadać mu oryginalnego stylu - przekonaj się: kliknij i zobacz.


fototapeta do pokoju dziecka
Author: Daniel Oines
Source: http://www.flickr.com
W pokoju dziecięcym idealnie sprawdzą się motywy z bajek, w pokoju gościnnym świetnie wyglądać będą fototapety z motywami roślinnymi albo miejskimi, a w jadalni możemy zdecydować się na smakowite owoce, których widok z pewnością podkręci apetyt wszystkich domowników. Decydując się na fototapetę, nie zapominajmy, że pozostałe ściany w pomieszczeniu powinny być jednokolorowe, dobrane kolorystycznie do fototapety i że należy wystrzegać się nadmiaru kolorowych dekoracji, aby nie uzyskać efektu bałaganu. Jeśli chcemy zastosować w danym pomieszczeniu fototapetę, ale nie jesteśmy pewni, jaki wzór wybrać i jak dobrać go do aranżacji wnętrza, dobrze jest skorzystać z pomocy profesjonalistów albo chociaż podejrzeć w internecie inspiracje – dzięki temu będziemy mieć świadomość, czym się kierować i jak uzyskać zachwycający efekt we własnym mieszkaniu.