Gustownie wykonane szkatułki albo talerze na owoce — można wykonać je samodzielnie!


Ten, kto chce tworzyć oryginalne przedmioty, powinien wiedzieć, że niekiedy jest to o wiele łatwiejsze, aniżeli przypuszczamy.


Jeśli myślimy o tym, by w swym domu stworzyć niektóre przedmioty swoimi rękoma, to świetnym pomysłem będzie metoda decoupage.
dania


decoupage
Author: Twentyfour Students
Source: http://www.flickr.com


Powinniśmy na nią postawić, gdyż wydaje się być niezwykle łatwa i spodoba się tak początkującym, jak i zaawansowanym dekoratorom. Decoupage to francuskie słowo i znaczy tyle, co przyklejanie na jakąś powierzchnię wzorów wyciętych z bibuły, a następnie wielokrotne nakładanie lakieru. Dlaczego w tak dużej ilości? Ponieważ chcemy zatrzeć pod palcami to, że papier jest naklejony. Jeśli nie będziemy mogli go wyczuć, to na pewno duża część naszych przyjaciół pomyśli, że samodzielnie malowaliśmy talerz czy szkatułkę. Mogłoby się zdawać, że w tym sposobie dekorowania wybierać należy wyłącznie kwiaty. Nie jest to do końca prawda, chociaż faktycznie wiele osób kocha taki rodzaj designu. Metodą decoupage jesteśmy w stanie zrobić oryginalne ramy do obrazów, talerze lub chłodziarka do napojów wieszaki na płaszcze. Przyklejać bibułę można do drewna, szkła oraz metalu. Musimy go tylko odpowiednio przygotować. Pamiętajmy o tym, że wszystkie niezbędne rzeczy można kupić w sklepie. Jeżeli nie mamy zbyt dużo czasu, to zakupy w internecie powinny być optymalnym pomysłem. Zamówimy lakier, pędzle czy klej.
Jeśli zdecydujemy się spróbować tej metody, to może się okazać, że będzie to naszym hobby. Będziemy wyczarowywać nietypowe przedmioty, które będziemy mogli wręczać bliskim na różne okazje.