Ile kosztuje indywidualny projekt wyśnionego budynku?


Kiedy planujemy budowę domu chcemy, aby taki budynek spełniał wszystkie nasze wymagania oraz żeby odpowiadał naszym wszystkim potrzebom.


Projektant jest autorem projektu, czyli jest jedną z pierwszych osób, do których zwracamy się przed rozpoczęciem budowy budynku.


mieszkanie
Author: You Tube - Tomasz Szafarek
Source: http://www.flickr.com


Najczęściej architekta wybieramy z polecenia rodziny albo sąsiadów. Innym sposobem na znalezienie właściwego projektanta jest oglądanie prezentacji domów na architektonicznych serwisach albo na stronach internetowych różnych projektantów.

Czy praktyczna treść (http://wkg.pl/misja-cele-i-zasady/) może zawierać przydatne dane? Oczywiście, że tak! Sprawdź, wchodząc w link i przeczytaj informacje odnośnie omawianego zagadnienia.

Dobrze by było, żeby tego typu projekt udało nam się zobaczyć w na własne oczy. Dobrze jest umówić się na spotkanie z architektem oraz przynieść na nie dokumenty, które dotyczą działki, na jakiej ma być postawiony budynek. W czasie spotkania z architektem będą sprecyzowane nasze wymagania, które dotyczą bryły domu, jego wielkości i funkcji wszystkich pomieszczeń. Na finalną wersję indywidualnego projektu niezbędny jest czas, zatem trzeba zlecić go stosownie wcześniej.


Twoja Galeria


Jeśli interesuje Cię architekt Gdynia jest miastem, w którym znajdziesz najlepsze biuro architektoniczne. Działają tam kompetentni specjaliści. Wyznaczony przez nas projektant może także być zaangażowany w proces budowy budynku i będzie wykonywał nadzór autorski. Będzie również naszym rzeczoznawcą oraz dopilnuje tego, aby czynności zostały przeprowadzane zgodnie z zamysłem oraz prawem budowlanym. Autorski nadzór dotyczy kompletnego projektu konstrukcji a nie tylko architektury.
Opłata stworzenia indywidualnego projektu jest zależna od reputacji konkretnego architekta, ale także od wielkości budynku oraz skomplikowania jego ukształtowania. Co poniektórzy architekci przeliczają projekt na 1 m2. Bywa także tak, że koszt całego projektu jest podawany procentowo.