Informacje w temacie rewindykacji należności w Niemczech.


Podstawowe wiadomości w temacie egzekucji należności w Niemczech trzeba poznać, kiedy właśnie tego typu sprawa nas w konkretnym czasie interesuje. Mianowicie, skoro posiada się biznes w Polsce lub za granicą to będzie niebezpieczeństwo, że odbiorca nie uiści zapłaty za wybrane usługi.

Windykacja
Author: Andrius Repsys
Source: http://www.flickr.com
Na przykład, kiedy posiada się firmę w Niemczech to także może się tak przydarzyć. W takiej sytuacji opłaca się szybko zareagować, tym bardziej, gdy chodzi o duże kwoty.dalej zeznania podatkowe zeznania podatkoweJeżeli zagraniczny klient nie wywiąże się z zapłaty w wyznaczonym czasie to standardowym krokiem jest wysłanie wezwania do zapłaty - .

Tego typu powiadomienie powinno obejmować zestawienie zobowiązania a także powiadomienie o tym, że w razie niedokonania wpłaty albo opóźnienia procedura będzie przekazana do odzyskania należności, co wiązać się będzie z wyższymi kosztami obciążającymi osobę zadłużoną. Jeżeli klient nie odpowie na wezwanie do zapłaty to należałoby szybko myśleć o takim rozwiązaniu jak windykacja w Niemczech, czym będą zajmować się konkretne kancelarie, zarówno na terenie Polski, jak i w Niemczech. Krajowe agencje mają swoje zagraniczne filie w konkretnych miejscowościach, a więc przebieg odzyskania należności potoczy się bez przeszkód.

Eksperci pracujący w takich biurach idealnie władają językiem niemieckim, a także posiadają fachową wiedzę z zakresu prawa oraz innych regulacji związanych z windykacją na terenie Niemiec. Najważniejsza różnica między rodzimym a niemieckim prawem odwołującym się odzyskiwania należności polega na tym, że polski system obejmuje ochronę osoby poszkodowanej. Panujący w Niemczech porządek z kolei dotyczy ochrony zadłużonego.


Dlatego kancelarie zajmujące się rewindykacją należności na terenie Niemiec powinny pozostawać bez porównania bardziej rygorystyczne wobec zadłużonych. Dłużnikowi przesyła się formalne powiadomienie zapłaty, równocześnie dzwoniąc do niego. Kiedy zadłużony w dalszym ciągu nie dokona zapłaty, kancelaria - zapraszam tutaj... prowadząca sprawę windykacyjną, w porozumieniu z wierzycielem decyduje się na wdrożenie procedury na wokandę sądową.

Może to obejmować postępowanie zwykłe albo postępowanie Mahnprocedure, podczas gdy to dojdzie do zajęcia majątku dłużnika przez komornika. Zagwarantuje to szybkie oraz bezproblemowe postępowanie, plus niższe koszty procedury. Już nawet w dwa miesiące można spodziewać się Vollstresckungsbescheid. Przeciw zadłużonemu mogą także zostać zasądzone inne opłaty. Jeśli natomiast pozwany nie będzie w stanie zapłacić należności lub wykręca się, dochodzi do postępowania zwykłego. Wówczas poszkodowany może liczyć na kompleksową pomoc ze strony agencji windykacyjnej.