Interesujące aranżacje oświetlenia z wykorzystaniem lamp wiszących


Wykańczając pomieszczenie, zazwyczaj podejmujemy decyzję o montażu oświetlenia na suficie. Taka lokalizacja jest jak najbardziej słuszna - emanujący z centralnej części pokoju blask daje szansę na oświetlenie całego wnętrza. Ale to nie jedyne rozwiązanie, na jakie możemy sobie pozwolić z zastosowaniem lamp wiszących.
mieszkanie - fotos
Author: Oto Polska Blog
Source: http://www.flickr.com
Lampy wiszące można zamontować w dowolnej lokalizacji pomieszczenia, nie jedynie w centralnej jego części. Na obecnym rynku oferowane są tanie lampy wiszące na wysięgnikach (czytaj więcej o tanich lampach wiszących). Na pewno atutem tego rozwiązania jest możliwość regulacji, w celu doświetlenia powierzchni. Najkorzystniej tanie lampy instalować nad przestrzeniami roboczymi, nad biurkiem w pokoju dziennym czy blatami w kuchni, co pozwoli nam na ich dopasowane doświetlenie w optymalny sposób, gdy najbardziej tego potrzebujemy. Dodatkowo, mniejszych rozmiarów tanie lampy wiszące pozwalają na wykreowanie punktowego oświetlenia w łazience. Można zainstalować dwie takie same lampy po obu stronach lustra, co wpłynie na zwiększenie wygody w czasie codziennej toalety bądź zabiegów kosmetycznych.

Jeśli chodzi o wiszące lampy tanie modele (czytaj więcej o lampach tanich) także gwarantują urozmaiconą ofertę wzorów. Ponadto, tanie lampy można przystroić, by były jeszcze bardziej warte uwagi. Do tego celu stosuje się chociażby kryształki, które możemy przyszyć lub przykleić do klosza. Oryginalna, własnoręcznie stylizowana oprawa oświetleniowa może stanowić najważniejszą zaletę pomieszczenia. Znakomicie sprawdzi się we wnętrzach służących relaksowi, tworząc niebanalny i miły klimat. To też interesujący pomysł na wyposażenie pokoju dziecięcego. Kolorowe wzory wyszyte na kloszu lampy z pewnością przypadną do gustu małej dziewczynce. Przyjazne światło pozwoli maluszkowi się zrelaksować, nieco rozświetlić straszne dla niego ciemności i stworzyć właściwy nastrój przed snem. Wspomniane lampy tanie można przerobić kupując najprostsze klosze w popularnych sieciówkach. Wspólne dekorowanie klosza z dzieckiem może być formą kreatywnej zabawy (czytaj więcej o lampach tanich). Dziecko na pewno będzie czuło się dumnie, jeśli będzie miało czynny udział w wykończeniu swojego pokoju.