Interesujące meble do pokoju dziecięcego


Do urządzenia pokoiku pociechy trzeba wyjątkowo wysokiej uwagi. Aczkolwiek podłogi pokryte płytkami, czy panelami wydają się stosownym wyjściem pod względem utrzymania czystości, to do pokoju malucha się nie nadają.


Dzieci
Author: Robert Linsdell
Source: http://www.flickr.com
Podłoga musi być przede wszystkim antypoślizgowa. Właściwym wyjściem będzie wykładzina dywanowa. Całkowita nawierzchnia podłogi jest zakryta, to znaczy bezpieczna, a prócz tego nie ziębi nóg naszych pociech. Wybierając meble dla dzieci (tutaj), powinno się pamiętać o ostrych brzegach. Tworzą one zagrożenie dla pociechy w każdym wieku. Mamy możliwość postarać się podnieść bezpieczeństwo malucha wybierając meble dziecięce o zaokrąglonych brzegach i mocowaniach o obłym konturze. Strońmy od szklanych elementów. Ze względów ekonomicznych wybierajmy mebelki odporne, trwałe i na tyle uniwersalne, aby przekształcając nieduże detale, można było dopasować je do zmieniających się potrzeb dziecka.

Od kilku lat osiągalne są propozycje mebli dziecięcych wiązanych. Posiadają one funkcję spania, pracy i trzymania rzeczy.

Aby obejrzeć kolejne niezwykle ciekawe detale powiązane z zaprezentowanym tutaj tematem, na pewno przyda Ci się istotna witryna (http://www.miloni.pl/meble-na-zamowienie). Więc wejdź w ten link.

Do góry jest łóżko tapicerowane, a na dole biurko i szafa na
Pokój dziecięcy
Author: jheffry swid
Source: http://www.flickr.com
ubrania. Dzięki temu wyjściu, reszta pokoju zostaje wolną powierzchnią do zabawy. W takich meblach dziecięcych na ogół złączone jest jasne drewno z barwnym laminatem i akcentami z satynowanego aluminium. Dla latorośli jakikolwiek detal w pokoju jest ważny, wpływa na formowanie się jego osobowości. Konstruktorzy sprzętów nadzwyczajną uwagę przywiązują do zapewnienia bezpieczeństwa w używaniu, głównie mebli dziecięcych.

Ciepła kolorystyka w zestawieniu z wzornictwem i ergonomicznością spowodują, że będzie to miejsce, z jakiego maluchom żal będzie wychodzić. Dobrze jest umieścić w pomieszczeniu dziecka akcesoria zgodne z jego pragnieniami. Polecamy łóżka metalowe. Wystarczy, że to będzie siedzisko w kształcie futbolówki, czy fototapeta z ulubionym bohaterem na ścianie. To uwydatni charakter pokoju. Meble dla dzieci winny być użyteczne również bezpieczne w używaniu, funkcjonalne, doskonale wykonane z dobrych materiałów, bo to pomaga maluchowi swobodnie się kształtować.