Jacuzzi - przyjemność w domowej łazience czy niepotrzebny wydatek?


Wspaniałą rzeczą przynoszącą ukojenie naszemu zmęczonemu ciału i pozwalającą się wyciszyć jest ciepła kąpiel w wannie z hydromasażem, z aromaterapeutycznymi olejkami, w towarzystwie światła świec i relaksacyjnej muzyki. Kąpiele tego typu to też jeden z elementów zabiegów w salonach czy hotelach spa. Mają działanie terapeutyczne, masują ciało i odprężają a przy tym mogą też pomóc rzeźbić sylwetkę.

Wanna z hydromasażem
Author: PR Solutions
Source: PR Solutions
Czy lepiej systematycznie korzystać ze spa czy kupić tego typu wannę do domu? Na basenach, termach czy w kompleksach wypoczynkowych spotkamy najczęściej trzy rodzaje wanien masujących: wanny z hydromasażem, z masażem powietrznym lub wodno-powietrznym - www. Wielką zaletą jest fakt, że już chwila w kąpieli z bąbelkami potrafi uczynić cuda – zrelaksować, odstresować, zregenerować mięśnie po długotrwałym treningu czy mieć udział w walce z cellulitem. Taka przyjemność może kosztować nas kilkadziesiąt złotych, ale cykl tego typu masaży na pewno poprawi nasze samopoczucie fizyczne i psychiczne.

Ponadto warto zorientować się w różnego rodzaju pakietach. Najkorzystniej cenowo wyjdzie nas ta przyjemność jeżeli wybierzemy kompleks krytych basenów, na których jedną z wielu atrakcji będzie wanna z masażerem, ale jeżeli wybierzemy hotel spa albo gabinet odnowy biologicznej, pewnie w pakiecie będziemy mogli wybrać usługę masażu klasycznego albo na przykład bańką chińską oraz zabiegów pielęgnacyjnych dla ciała i twarzy. Wyjazd do spa możemy zaliczyć do małych wakacji, czego nie zapewni nam wskoczenie do wanny z hydromasażem znajdującej się w naszym domu. Oczywiście posiadanie takiej wanny ma wiele zalet, bo po długim i pełnym wrażeń dniu wieczorem możemy z niej skorzystać.

Zobacz więcej w tym artykule (https://www.takaposciel.pl/posciel-3d-140x200) i poznaj analizowane zagadnienie także z innej strony - one niewątpliwie również Cię zaciekawią.

Nie obowiązują rezerwacje terminów ani zapisy.


Łazienka
Author: Lazienkaplus.pl
Source: Lazienkaplus.pl
Ale prawdą jest, że osoby posiadające takie wanny w swoich łazienkach bardzo często podkreślają wysoką cenę, fakt ich coraz rzadszego wykorzystywania, utrudnionego utrzymania czystości dysz. Co więcej, trzeba mieć naprawdę pokaźnych rozmiarów łazienkę, żeby wstawić do niej wannę, w której można się swobodnie położyć. Inaczej posiadanie wanny z hydromasażem nie ma sensu, ponieważ żeby naprawdę odprężyć ciało trzeba rozmasować kręgosłup, ramiona i stopy. Dodatkową wadą jest głośny szum wody i działających dyszy. Część osób postrzega to jako wadę, ponieważ hałas wanny z hydromasażem czasem skutecznie usuwa przyjemność z kąpieli.

Rozważając kupno wanny z hydromasażem pamiętajmy o tym, że zakup nie zwróci się szybko, że potrzeba na nią naprawdę sporo wolnej przestrzeni i że dbanie o czystość może zdominować przyjemność z kąpieli w niej. Policzmy, czy systematyczne wizyty w gabinecie odnowy biologicznej nie będą bardziej rozsądnym rozwiązaniem.