Jak brzmią najczęściej wymieniane zalety sufitów napinanych?


Bezsprzecznie innowacyjnym pomysłem w gałęzie sufitów podwieszanych są dekoracyjne powłoki na sufit, określane mianem DPS. Są to niebywale lekkie sufity napinane, które wywołują coraz znaczniejsze zaciekawienie zwyczajnych osób, ale – co najciekawsze – także biznesmenów budowlanych, dekoratorów i architektów. Co powinno się mieć w głowie o sufitach napinanych?


salon
Author: Jacq. de Brouwer
Source: Röben
Co najważniejsze, zastosowanie takiej technologii daje możliwość stworzyć utralekkie i niebywale wąskie sufity, jakie nadadzą się bardzo dobrze zarówno w kąciku prywatnym, oraz kunsztownym pałacu. Można to uzyskać ze względu na to, iż pojedynczy sufit napinany jest wytwarzany w zgodzie z najwyższymi normami zabezpieczeń, co pokwitowane jest wieloma atestami bezpieczeństwa. Materiałem wykorzystywanym do produkcji sufitów napinanych jest polimer, którego wzór i formuła zostały stworzone szczególnie dla omawianego produktu przez Grupę DPS. To, iż sufity napinane to model „szyty na miarę”, sprawia, że wykazują one ogrom cech, jakie nadają im rangę najlepszych zamienników dla typowych stropów podwieszanych.

Fascynuje Cię taka tematyka? Jeśli tak, to zobacz propozycję pokrewnych tekstów, ponieważ one zapewne również są godne Twojej uwagi.

Za parę lat mogą całkowicie podbić rynek budowlany w omówionej kwestii. Tutaj więcej ciekawych przykładów: .

Największą cnotą jest fakt, iż sufit napinany wydaje się substratem niebywale uodpornionym na zawilgocenie, a zwłaszcza zabezpiecza dom przed przeciekaniem. Tym samym nie można określić tego jako standardowe chronienie budowy stropu przed wilgocią, ale pełna wytrzymałość na absorbowanie się H2O albo zwadnianie pary wodnej. Co więcej, sufity napinane są w pełni nietoksyczne, ekologiczne i atestowane.

przytulny pokój
Author: Emily May
Source: http://www.flickr.com
Nieprzemakalność, możliwość otrzymania każdego projektu w trójwymiarze, wysoka estetyczność, ekspresowość i brak zabrudzeń przy montowaniu , a także demontażu, niewielka ciężkość, ogromna paleta kolorów i tekstur stwarza sufit napinany polecanym materiałem także dla małych przestrzeni prywatnych, jak i budynków na użytek publiczny. Dodatkowo powierzchnia sufitu nie pogarsza warunków dźwiękowych wnętrza dzięki rezonansowi dźwięku lub tłumienie. Mikroskopijne otwory mikroperforacji przetwarzają dźwięk w energię cieplną. Wszystkie wymienione atuty sufitów DPS zostały uzyskane dzięki indywidualności materiałów.