Jak efektywnie skorzystać z dobrodziejstw wody w upalne dni oraz zimą w najbliższej przestrzeni?


Woda spełnia ożywczą funkcję w ciepłe dni. Zimą, odpowiednio podgrzana, potrafi ocieplić wychłodzone ciało. Warto przeto zużytkować jej dobrodziejstwa w każdym czasie.
Basen przy domu
Author: B.M. Polska Sp. z o.o.
Możność pływania pod odsłoniętym niebem we własnym przydomowym ogródku jest marzeniem mnóstwa osób. Toteż projektowanie basenów przydomowych stało się modnym zajęciem (sprawdź więcej tutaj: informacje: po więcej informacji na stronę ). W trakcie robienia tego typu projektu warto brać pod uwagę właściwe położenie dla basenu. Miejsce to winno być odpowiednio nasłonecznione. Dobrze, by znajdowało się z daleka od wszelkich drzew oraz krzewów. W zależności od preferencji klienta, basen może być usytuowany na równi z trawnikiem bądź wyniesiony nad ziemię. Wówczas wykańczany jest wodoodpornym drewnem lub płytkami ceramicznymi.

Projektowanie basenów musi polegać też na uporządkowaniu całej przestrzeni w pobliżu basenu. Otoczenie winno być wyłożone specjalnymi antypoślizgowymi panelami. Gwarantują one bezpieczeństwo eksploatowania. Na zimową porę warto zaopatrzyć się w domową saunę. By zapewnić sobie prawdziwy wypoczynek i komfort warto ją dobrze zainstalować. Saunę powinno się urządzić w jednym z domowych pomieszczeń, przykładowo w nieużywanej sypialni.


wnętrze sauny
Author: Hotel Arthur
Source: http://www.flickr.com
Doskonałym miejscem na domową saunę jest także łazienka. Często popełniane błędy przy montowaniu sauny odnoszą się do wentylacji. W czasie instalacji trzeba ściśle odnosić się do tego, co producent saun podał w instrukcji. Niewłaściwa wentylacja i przewietrzanie jest w stanie spowodować zawilgocenie ścian, a w skrajnych sytuacjach przegrzanie się części w środku łaźni, a nawet pożar. Producent saun ściśle wskazuje jaka musi być zachowana przestrzeń wokół kabiny łaźni, żeby powietrze mogło należycie przepływać oraz krążyć w pomieszczeniu. Między ściankami a konstrukcją łaźni winien pozostać co najmniej dziesięciocentymetrowy odstęp. W domowych łaźniach wystarczy cyrkulacja powietrza przez uchylanie drzwi i istniejąca w danym miejscu wentylacja grawitacyjna lub mechaniczna.

Opłaca się zatem w każdym sezonie korzystać z uroków wody. Latem na pewno da ochłodzenie. Zimową porą w postaci łaźni da ukojenie i pozytywnie wpłynie na samopoczucie.