Jak oryginalnie zaaranżować kominek w salonie?


Odpowiednia aranżacja strefy kominkowej wpłynie na komfortowe korzystanie z paleniska, a jednocześnie wyeksponuje jego wyjątkowy charakter, budując pomieszczeniu atmosferę ciepła i przytulności. Zazwyczaj kominek instalowany jest w środkowej części salonu, która stanowi strefę życia domowego. Jednakże to nie jedyny możliwy sposób na zaaranżowanie paleniska.
Wanna
Author: SashaW
Source: http://www.flickr.com/photos/sashawolff/3461164440/
lampa antydepresyjna
Author: Albert Luo
Source: http://www.flickr.com
Jeżeli mieszkanie to głównie nasza prywatna oaza spokoju, a gości zapraszamy rzadko, kominek pomoże wykreować osobistą strefę komfortu, na którą składać będzie się wyłącznie wygodna, miękka kanapa bądź designerski fotel, zaprojektowane do relaksu dla góra dwóch osób - kominek Unirol. Jeśli nad kominkiem lub obok niego zawiesimy telewizor, wówczas w salonie można spędzać długie, przyjemne chwile kontener na gruz rozrywce przy ulubionych filmach. Dysponując wolną powierzchnią w obrębie paleniska, w ścianach można wydrążyć wnęki, by zamontować półki na książki, przydatne regały na bibeloty czy komody mieszczące tekstylia - zabudowa kominka.


W podobny sposób można wykreować przestrzeń z kominkiem, jeśli znajduje się on na uboczu pomieszczenia, z dala od najczęstszych szlaków komunikacyjnych domowników. Montując półkę z książkami, jaka będzie spełniać rolę ścianki działowej separującej przestrzeń z paleniskiem od pozostałej części wnętrza, w prosty sposób stworzymy zaciszny kącik czytelniczy, w którym z przyjemnością pogrążymy się w pochłaniającej powieści. Wystarczy ustawić przy kominku wygodny fotel lub szelzong oraz mały stolik, by cieszyć się swoim własnym, czytelniczym spa. Należy pamiętać, że zabudowa kominek jaką posiada musi współgrać estetyką z meblami i dekoracjami. Na przykład do nowoczesnej, narożnej zabudowy kominkowej w minimalistycznej, surowej formie raczej nie będzie pasował wielobarwny fotel. W tym przypadku doskonałym wyborem może być skórzana leżanka.