Jak praktycznie i stylowo urządzić łazienkę w domu, na co zwrócić uwagę podczas jej projektowania


Łazienka to jedno z najbardziej reprezentacyjnych pomieszczeń w domu, dlatego też wiele osób bardzo się stara, aby prezentowała się jak najlepiej. Sposobów na jej urządzenie będzie tyle, ilu właścicieli, ale istnieje kilka podstawowych zasad, trzymanie się których pozwoli zaprojektować łazienkę wygodną, bardzo funkcjonalną i przede wszystkim ładną.


łazienki
Author: Sanitec KOŁO
Source: http://echopr.pl/PRASA/lazienka_ego_plus_kolo.jpg
Przede wszystkim pamiętać należy o tym, że najważniejsze w tym pomieszczeniu są sprzęty, z których się w końcu każdego dnia kilka razy korzysta. Zalicza się do nich wanna albo prysznic, umywalka, a wielu mieszkaniach również wc. W pierwszej kolejności trzeba zagwarantować odpowiednio szeroki dostęp do każdego z tym sprzętów - cóż bowiem z tego, że kupi się dużą, stylową umywalkę, jeśli każdego dnia będzie się o nią obijać przy próbie dojścia do wanny. Oferta sanitarnych urządzeń jest tak ogromna i w tak dużej ilości rozmiarów i wzorów, że do każdego, najmniejszego nawet pomieszczenia można będzie znaleźć takie, które będą funkcjonalne i praktyczne. Szczegóły oferty: .

Przy wyborze glazury również należy się zastosować do kilku reguł. Ich wybór, podobnie jak umywalek czy brodzików również jest ogromny, podłogowe płytki i kafelki opoczno dostępne są w zasadzie w większości rozmiarów a oprócz tego ogromnej liczbie kolorów i wzorów. Według porad do małych łazienek wybierać można płytki o mniejszych rozmiarach, zbyt duże mogą być trudne do ułożenia, a oprócz tego nie będą odpowiednio wyglądać. Tu więcej: piękny radaway.


łazieka
Author: Aquaform
Source: Aquaform
Na podłogi należy znaleźć taką wersję, na której się nie pośliźnie po zmoczeniu. Jest to bardzo ważne, bo poślizgnięcie się po wyjściu z wanny może być bardzo groźne. Za to zestawienie kolorów jest już indywidualnym wyborem, jednym będą się podobać stonowane, jasne barwy a z kolei inni wybiorą płytki cegłopodobne mające ciemniejszą tonację.

Z przyjemnością zalecamy te informacje do przejrzenia. Znajdziesz tu dużo przydatnych wskazówek, które warto wprowadzić w swoim życiu.

Jedna z zasad układania płytek mówi o tym, żeby ściany i podłogi były w podobnej tonacji, lecz liczni projektanci używają kontrastowych zestawień, a pomieszczenia przedstawiają się rzeczywiście stylowo i elegancko.