Jak się obecnie kształtują nowoczesne trendy podczas projektowania oświetlenia, jak wybiera się lampy do różnych pomieszczeń.


Planując urządzanie swojego domu trzeba pamiętać o sporej ilości różnych spraw, a jedną z nich niewątpliwie jest odpowiednio rozplanowane oświetlenie. Obecnie są ku temu duże możliwości, gdyż w sprzedaży dostać można wiele nowoczesnych źródeł światła, najróżniejsze wyłączniki i sterowniki, a oprócz tego bardzo dużą ilość różnego rodzaju lamp.


żyrandol
Author: HarshLight
Source: http://www.flickr.com
Generalnie do każdego pomieszczenia są przeznaczone odmienne lampy, niektóre ich rodzaje wykorzystuje się wprawdzie w paru przypadkach, ale najczęściej jednak ich przeznaczenie jest dość konkretne. Na przykład w pokojach gościnnych oraz salonach przeważnie będą wieszane różnego rodzaju żyrandole (polecamy stylowa lampka nocna). Mają one po parę żarówek, które załączać można segmentami. Dzięki temu można włączyć tylko pojedynczą sekcję lub dwie, jeżeli będzie się chciało mieć jaśniej. Sporym zainteresowaniem klientów zaczęły się także cieszyć żyrandole z wentylatorem , dzięki swojej konstrukcji nie tylko są źródłem światła, lecz również w upalne dni mogą skutecznie ochłodzić atmosferę w pomieszczeniu.

Do pozostałych pomieszczeń domowych lampy także będą łatwe do rozróżnienia. W przypadku łazienek najbardziej popularne są plafony, najczęściej one dają lekko przytłumione, nierażące światło, dzięki czemu we wnętrzu występuje przyjemna atmosfera. W łazienkach spotyka się również często kinkiety, z kolei te również pojawiają się na klatkach schodowych i korytarzach. Z kolej w kuchniach panuje duża dowolność jeśli będzie chodzić o wybór lamp, niekiedy może tam zawisnąć klasyczna lampa dallas , lecz w niektórych domach zamiast jednej górnej używa się paru mniejszych, punktowych źródeł oświetlenia.

Zakończyłeś przeglądać nasz tekst i marzysz o kolejnym? Nic łatwiejszego. Trzeba tylko wejść w poniższy link i jesteśmy tam (http://www.sklep.doko.pl/pl/p/SPD-Ogranicznik-przepiec-Typ-2%2C-3P%2C-siec-TN-C-SPN315-HAGER/3123).kolorowa lampka
Author: Isengardt
Source: http://www.flickr.com
Współcześnie oświetleniowe trendy kierują w taką stronę, że w pomieszczeniach występują oprócz światła głównego także punktowe, oświetlające tylko niedużą część całości. W tej roli doskonale sprawdzają się niewielkie lampki do kontaktu , z reguły posiadają one przełącznik pozwalający na włączanie i wyłączanie. Takie lampki szczególnie lubią dzieci, przeważnie mają one ładne, dziecięce kształty.