Jak sprytnie zastosować szkło w urządzaniu pokoju - nasze podpowiedzi


Współcześnie bardzo często w wystroju wnętrz stosuje się szklane elementy. Dzięki nim można uzyskać wyjątkowo ciekawe efekty. Nowoczesne technologie wytwarzania szkła spowodowały, że materiał ten jest bardziej odporny niż kiedyś i bardziej użyteczny. Szkło jest niezwykle ciekawym elementem dekoracyjnym, można nim zastąpić praktycznie każdy element wnętrza, na przykład płytki w kuchni, a nawet posadzkę.


szklarnia
Author: winniepix
Source: http://www.flickr.com
Wiele ludzi nadal wybiera drewno, które jest przytulniejsze. Jednakże szkło możliwość dowolnego operowania światłem w pomieszczeniu. Oczywiście nikogo nie zdumiewa standardowe zastosowanie szkła w łazience.

Zaciekawił Cię taki post? To super, jednak kliknij ten link, ponieważ oprócz tego przygotowaliśmy też inny pokrewny materiał, który warto zobaczyć również (http://magazynform.pl/pl/c/Kubki%2C-szklanki%2C-filizanki/51).

Szklane niedrogie kabiny prysznicowe czy duże lustra są zasadniczo w ofercie każdego sklepu z materiałami budowlanymi.

Jeśli jednak mamy ochotę nadać pomieszczeniu “lekkości, to mamy możliwość zastosowania szkła także w innych pokojach. Przykładowo szkło (pełna treść) do kuchni jak z powodzeniem zastąpi płytki, które przeważnie układa się pomiędzy dolnym a górnym modułem mebli kuchennych. Wtedy możemy sobie pozwolić na eleganckie wzory. Zamiast typowej mozaiki z płytek, można zamontować panel szklany z nadrukiem. Pamiętajmy, że jest to nie tylko interesujący element dekoracyjny, ale szkło o wiele lepiej sprawdza się w pomieszczeniach gdzie występuje wilgoć. Możemy wówczas zapomnieć o brudnych fugach między płytkami. Szklaną powierzchnię można przetrzeć szmatką ,żeby szybko pozbyć się brudu.

Szkło doskonale komponuje się naturalnie również z różnorodnymi materiałami. Architekci bardzo często stosują elementy szklane łącząc je na przykład z drewnem czy tworzywem sztucznym. Niekiedy sami stosujemy te połączenia. Wystarczy, że rzucimy okiem na ramy do zdjęć, które wiszą na ścianie, by dostrzec, że transparentność tego materiału stanowi o jego funkcjonalności i szerokim zastosowaniu. Do oprawy dużych zdjęć czasami stosuje się . Jego zaletą jest to, że światłoprzenikając przez szklaną powierzchnię, załamuje się w taki sposób, że nie daje refleksów. Warto pamiętać, że dzieje się tak bez względu na to, pod jakim kątem patrzymy.