Jak urządzić niewielką łazienkę?


Aranżowanie niewielkiej łazienki to duże wyzwanie. W trakcie aranżacji najlepiej przestrzegać kilku podstawowych reguł, dzięki którym wizualnie zwiększysz małe wnętrze. Ograniczony metraż wnętrza stanowi najczęściej ogromne wyzwanie przy aranżacji przestrzeni, jednakże zastosowanie paru nieskomplikowanych rozwiązań może znacząco wpłynąć zarówno na wizualną, jak i na funkcjonalną stronę łazienki. Przedstawiamy wypróbowane sposoby, dzięki jakim wizualnie powiększysz małe wnętrze łazienki.


łazienka
Author: Ashley Francis
Source: http://www.flickr.com
Optymalne dopasowanie światła to jeden ze sposobów wizualnego zwiększenia małej łazienki. Właściwie dobrana temperatura i barwa światła sprawią, iż pomieszczenie będzie wyglądać przestronnie i estetycznie. Prócz głównego źródła światła dobrze jest zatroszczyć się o reflektory punktowe, zainstalowane nad umywalką.

W optycznym powiększaniu niewielkiej łazienki (zobacz w serwisie) dużą rolę odgrywają odpowiednio dobrane materiały . Planując pomieszczenie dobrze jest wykorzystywać jasne jak też chłodne kolory – białość, szarości, błękit czy róż. Tego rodzaju zabarwienia zastosowane w trakcie wykańczania ścian oraz posadzek przyniosą efekt "oddalenia", co pozwoli na pozyskanie większej głębi. Podczas aranżacji łazienki warto zwróć szczególną uwagę na rozmiar płytek . W pomieszczeniach o niewielkim metrażu doskonale sprawdzają się te w większym rozmiarze. W przypadku rodzajów prostokątnych, poziome ułożenie kafli optycznie poszerzy łazienkę. Ułożenie pionowe spowoduje z kolei, że wnętrze wyda się bardziej wysokie.

łazienka
Author: Milestone Management
Source: http://www.flickr.com
Oprócz odcienia oraz ułożenia znaczącą kwestią jest również połysk płytek. Wykorzystanie materiałów wykończeniowych odbijających światło to powszechne podejście w niedużych łazienkach. O lśniącą powierzchnię zadbaj też przy wyborze sprzętów. Dobrze sprawdzą się meble z błyszczącą warstewką lakieru, jakie będą odbijały światło. Całość wyposażenia doskonale uzupełni duże lustro, które również wizualnie powiększy powierzchnię łazienki.


Ze względu na niedostatek miejsca częstą praktyką jest zamontowanie kabiny prysznicowej w miejsce wanny. By ustrzec się wizualnego podziału łazienki zdecyduj się na przeźroczysty wariant oszklony, najlepiej bez brodzika. Taka kabina zharmonizuje się z otoczeniem, zarazem nie przytłaczając łazienki.

Teraz pozostaje już wybrać sprawdzony salon łazienek - idź tutaj - Wrocław obfituje w markety z armaturą łazienkową, toteż na pewno będzie w czym wybierać - porównaj łazienki.