Jak utrzymać porządek w salonie z kominkiem


Posiadanie domu z ogrodem ma swoje zalety. Ogród jest głównym pozytywem dla kogoś kto przeprowadził się z mieszkania w bloku do własnego domku. Dotąd chcąc sobie odpocząć wśród przyrody, musiał taki ktoś wybrać się do miejskiego parku zahaczając o kafejkę nieopodal. Moja ulubiona to ta, w której znajduje się kominek. Zawsze zastanawiało mnie w jaki sposób utrzymuje się ład w takowym pomieszczeniu. Minęło troszkę czasu i sam stanąłem przed tymże szkopułem.


czytaj więcej
Author: Optiflame/Glen Dimplex Polska
Source: Optiflame/Glen Dimplex Polska
Postawienie takiego kominka to jeszcze nic, choć już samo to nie jest kwestią całkiem bezproblemową, albowiem mamy do wyboru kilka możliwości; zwykły kominek przy jakim można wypić ulubione wino lub inny rodzaj kominka jaki nie tylko sprawi że będzie nam przytulnie ale ogrzeje cały dom. Jak w przypadku każdego sposobu grzania opartego na wypalaniu jakiegoś opału powstaje popiół, musimy więc w jakiś sposób kominek czyścić. Jest to wyjątkowo uciążliwe w wypadku kiedy kominek mamy zamontowany w reprezentacyjnym wnętrzu.

Po wyczyszczeniu paleniska może się okazać konieczne całościowe sprzątanie (zobacz koniecznie - firma sprzątająca w sam raz do Twojego biura) w pokoju gdzie znajduje się kominek. Jest jednak na to rada, wystarczy zakupić w supermarkecie technicznym tzw. odkurzacz kominkowy. To sprytne urządzenie wyekwipowane zazwyczaj w zaawansowane filtry. Najlepiej gdyby były to podwójne filtry, albowiem wtedy nasz pokój będzie odpowiednio zabezpieczony przed pyłem oraz sadzą.

Dobry odkurzacz do popiołu musi mieć długą rurkę tak, ażeby można było bez trudu dostać się do kanału kominowego. Czyszczenie kominka jest nie tylko sprawą estetyki ale przede wszystkim kwestią bezpieczeństwa oraz przepisów prawnych. Odkurzacz kominkowy może oczywiście być wykorzystany również w ogródku, na przykład do usuwania z podjazdu liści czy innych drobnych zanieczyszczeń. Przyda się również w warsztacie każdemu majsterkowiczowi. Zapewne żona właściciela podobnego urządzenia będzie usatysfakcjonowana. Przykłady takich urządzeń prezentuje firma Kaminer.


Należy jednak pamiętać by popiół jaki chcemy wyeliminować nie był zbyt gorący, może to bowiem uszkodzić odkurzacz do popiołu. Jest on przystosowany do sprzątania popiołu w temperaturze do dwustu stopni C. Przyda się on również kiedy będziemy musieli wyeliminować resztki trawy po koszeniu.