Jak wybrać biuro księgowe?


Złożoność zagadnień podatkowych sprawia, iż mnóstwo biznesmenów zleca prowadzenie księgowości biurom rachunkowym. Co wziąć pod uwagę wybierając takie biuro?


kwota
Author: HazteOir.org
Source: http://www.flickr.com


Tradycyjnie pojmowana księgowość, jest to prowadzenie ewidencji dla celów skarbowych, np. podatkowej księgi przychodów oraz rozchodów jak też archiwizacja dokumentów finansowych. Tego rodzaju dokumentacja musi składowana być do momentu przedawnienia się zobowiązań wobec urzędu skarbowego (to znaczy przez następne 5 lat podatkowych).

Jeżeli nie wiesz, w którym miejscu znaleźć potrzebne Ci wiadomości, to kliknij ten odnośnik. Naprawdę zalecamy ten artykuł (http://bscav.eu/realizacja-webinarow/) każdemu, kto chce mieć nietuzinkowe źródło informacji.

Jednak w rzeczywistości, usługi biur rachunkowych często wykraczają poza obszar w tradycyjny sposób pojmowanej księgowości. Nacisk rynkowej konkurencji sprawia, iż w ofercie takich firm coraz nagminniej pojawiają się również takie pozycje: szeroki zakres doradztwa (zakładanie biznesu, optymalizacja wydatków, wybór postaci opodatkowania). Jeśli chodzi o Olsztyn biuro rachunkowe posiada ono w swej ofercie również reprezentowanie przedsiębiorcy w postępowaniach podatkowych, poprawianie omyłek, które popełnione zostały przez inne biura lub na własną rękę rozliczającego się klienta, etc.


olsztyn biuro rachunkowe
Author: The Forests Dialogue
Source: http://www.flickr.com
Po wybraniu biura księgowego, należy spisać umowę o świadczenie usług rachunkowych oraz podpisać stosowne pełnomocnictwa, jakie upełnomocnią biuro (zobacz http://czystal.wroclaw.pl/sprzatanie-biur-wroclaw-srodmiescie.html) przykładowo do złożenia deklaracji w imieniu zleceniodawcy bądź reprezentowania go przed urzędami.


Najczęściej na zleceniodawcy ciąży przymus poinformowania urzędów o tym kto jest odpowiedzialny za jego rachunkowość oraz gdzie jest archiwizowana dokumentacja. Owe informacje powinny się znaleźć w dokumencie CEIDG-1. Niektóre biura rachunkowe dopełnią jednak tej czynności za przedsiębiorcę na podstawie stosownego upoważnienia.