Jak wykreować ciekawe wnętrze, czyli zabawa kontrastem


Tym, co wpływa na klimat wnętrz i nasze samopoczucie w jego otoczeniu, jest harmonia. Spore grono osób tworzących wygląd swojego lokum szuka jej w uporządkowanych formach, monochromatycznej kolorystyce oraz jednolitym wykończeniu. Czy aby słusznie? Jak się jednak okazuje również kompozycja zbudowana na kontraście może być komfortową strefą, w której znajdziemy upragniony spokój, a jednocześnie odkryjemy skuteczny sposób na aranżacyjną nudę.

mieszkanie
Source: pixabay.com
Stonowane stylizacje kojarzymy z pomieszczeniami oferującymi domownikom należytą równowagę. Powściągliwy wystrój (polecamy schody wrocław) może stanowić źródło wyciszenia. Gdy jednak ożywić wyraz naszego dom, jedną z metod często sugerowaną przez profesjonalnych dekoratorów jest operowanie kontrastem. To doskonałe rozwiązanie dla osób odważnych, preferujących awangardowe stylizacje. Jeśli jednak obawiamy się połączeń takich jak na przykład zieleń i czerwień, udanym kontrastującym, lecz i bezpiecznym zestawieniem jest czerń i biel.

Umiejętne zestawianie przeciwieństw wymaga dobrego wyczucia estetycznego. Kiedy samodzielnie nie czujemy się na siłach, by zabrać się za taką kreację, wystarczy wprowadzić w wyszukiwarkę frazy takie jak na przykład: “aranżacje wnętrz Katowice” bądź “projekty wnętrz Katowice”, a następnie poszukać inspiracji wnętrzarskich czy firmy, która wprowadzi do naszego otoczenia prawo kontrastu . Jak głosi popularne przysłowie, przeciwieństwa się przyciągają. Ciekawi i inspiruje to co inne, nieoczywiste.

Jeśli ciekawi Cię prezentowane zagadnienie, to obejrzyj więcej tutaj, a zapewne zdobędziesz bardzo dużo interesujących danych na ten wątek.
aranżacja mieszkania
Author: Karl Baron
Source: http://www.flickr.com
Zbliżona zasada obowiązuje w wykańczaniu naszego lokum. Za pomocą kontrastów możemy stworzyć przestrzeń nieoczywistą, ale zbudowaną z symbiotycznego zestawienia na pozór zupełnie nieprzystawalnych cech. Oglądając wyniki wyszukiwania pod wskazanymi wyżej hasłami: “aranżacje wnętrz Katowice” i “projekty wnętrz Katowice” przekonamy się, że kontrastujące tony to jeden z najmodniejszych zabiegów stosowanych we wnętrzach . I taka właśnie przestrzeń przyciąga bardziej niż oczywiste stylizacje. Zwróćmy uwagę jednocześnie, że wbrew pozorom, w wyniku kontrastów może powstać przemyślana oraz spójna aranżacja.