Jak z korzyścią ozdobić sypialnię? Na jakie elementy powinniśmy zwrócić uwagę, żeby było miło


Sypialnia jest miejscem odpoczynku – doskonale zaprojektowana i urządzona daje poczucie bezpieczeństwa. Zagospodarowując ją musimy zadbać o stworzenie nastroju wspomagającemu relaksowi oraz skompletować właściwe, dobre wyposażenie.

salon
Author: Jim Larrison
Source: http://www.flickr.com
Elementy wyposażenia jakie powinny zagościć w naszej sypialni to: łóżko, szafki, stoliki nocne czy komoda i szafa - do trzymania naszej garderoby i bielizny. Niezwykle ważne dla tworzenia nastroju jest także oświetlenie a także barwne zestawienie wnętrza i mebli - do tych elementów również powinniśmy zwrócić wzmożoną uwagę. Do wyposażenia dodatkowego zaliczyć można toaletkę, kominek a także lustro. Łóżko jest jednak najważniejsze. To w nim spędzamy wiele czasu więc bez względu na obowiązujące trendy i hity sezonu nie odstępujmy od zasady, że łóżko ma być wygodne. Zarówno łóżko jak i materac (zobacz materace sprężynowe 120x200) to zakup na lata, więc musi zostać dokładnie przemyślany.

Łóżko powinno mieć rozmiar dopasowany do najwyższej śpiącej w nim osoby – wzrost osoby + co najmniej 20 cm. A ponieważ łóżko z reguły będzie zajmowało główną część sypialni, powinno się tez dobrze prezentować. Do niewielkich pokojów wybierzmy mebel w jasnym kolorze. Stelaż i rama powinny być solidne i stabilne. Polecana najmniejsza szerokość łóżka dla 2 osób to 140 cm, wygodne jest 160 cm, a ideał to 180 - 200 cm szerokości. To jest zależne oczywiście od rozmiarów sypialni. Z obu stron łóżka musi być około 70 cm niezagospodarowanej przestrzeni. Nawet jeżeli pozornie wydaje się to niemożliwe, należy próbować - może kosztem szerokości materaca. Szukając wygody spania i wspaniałego samopoczucia w tym pomieszczeniu, powinniśmy dawać łóżko szczytem wezgłowia do ściany a także tak, by kładąc się w nim mieć możliwość obserwować drzwi.

łóżko
Author: Emily May
Source: http://www.flickr.com
Jeżeli chcemy żeby nasza sypialnia była znacznie bardziej atrakcyjna, możemy jedną ścianę np. tą, do której zacznie przylegać wezgłowie łóżka, malować intensywnym kolorem, dodać ciekawy wzór albo przykryć tapetą. Jeśli tylko mamy taką możliwość należy do sypialni wstawić fotel, w którym komfortowo i w skupieniu pozwoli oddać się lekturze. W którym miejscu to wszystko kupić? Doskonały sklep meblowy posiada wszystkie potrzebne detale,aby stworzyć doskonałą atmosferę w sypialni. Tego typu sklep znajdziesz w większych miastach, na przykład Kraków.