Jak zaadaptować sypialnię oraz salon w jedno pomieszczenie?


Salon to najbardziej reprezentacyjne wnętrze w całym domu - to w nim przyjmujemy bliskich oraz oddajemy się rozrywce. Odmienny charakter ma sypialnia, będąca wyjątkowo intymnym otoczeniem, służącym do odpoczynku i spędzania romantycznych chwil z bliską osobą.


Czy pogodzenie tych dwóch przeciwieństw jest możliwe? Okazuje się, że tak. Udowadniają to rozmaite projekty, w których strefa sypialniana zostaje wykreowana właśnie w pokoju dziennym. Co więcej, producent mebli oferuje wiele ciekawych rozwiązań, które możemy zastosować w takich wnętrzach.

łóżko, pokój
Author: János Korom Dr.
Source: http://www.flickr.com
Sypialnia w salonie to konieczność dla ludzi zamieszkujących kawalerki, mających jedno pomieszczenie dzienne, które musi im zastąpić pozostałe pokoje. Często na zabieg utworzenia w salonie strefy do spania decydują się też rodzice z większą gromadką dzieci, chcący przeznaczyć swoją sypialnię na pokój dla najmłodszych. Chociaż dystans między charakterem sypialni i salonu jest znaczący, można go jednak złagodzić, korzystając z kilku prostych trików.

Istnieje kilka podstawowych rozwiązań na zaaranżowanie strefy sypialnianej w pokoju dziennym.

Masz chęć odnaleźć więcej nowości na omawiany problem? Jeśli tak, to śmiało kliknij tu, a bez dwóch zdań będziesz czuć satysfakcję.

Pierwszy z nich polega na oddzieleniu kąta sypialnianego od pozostałej części salonu za pomocą ściany działowej, wykonanej zazwyczaj z płyty tak zwanej karton-gips. Alternatywą dla tego rodzaju przepierzenia, niewymagającą żadnych dodatkowych prac remontowych, ingerujących w projekt wnętrza, jest wykorzystanie w roli elementu dzielącego mebla o dużych rozmiarach, na przykład regału z książkami.


Po jednej stronie można przywiesić telewizor czy pomysłowo pomalować powierzchnię, kreując niebanalną dekoracje. Jeżeli nie mamy możliwości, aby w klarowny sposób wydzielić dwie strefy, kluczowy będzie dobór mebli. Słusznym wyborem będą wielofunkcyjne meble tapicerowane.

pokój dzienny, salon
Author: Emily May
Source: http://www.flickr.com
Obecnie proponowane meble tapicerowane (belbazaar.pl/25-meble-tapicerowane) prezentują się niesamowicie estetycznie, a funkcja rozkładania i możliwość dodatnia wygodnego materaca jak na tradycyjne łóżko, gwarantuje wygodne warunki sypialniane. Producent mebli oferuje modele wpasowujące się w rozmaite style. Nie są to już jednie banalne kanapy, ale także eleganckie sofy, w taki o charakterze biznesowych, po których w dzień nikt nie pozna, iż mogą służyć do spania.