Jak zaaranżować małą łazienkę? Wrocław to sklepy ze znakomitymi ofertami


Mieszkania w bloku zazwyczaj nie dają tak dużych możliwości aranżacyjnych, jak domy. Mają znacznie mniejszą powierzchnię, więc z wiele rozwiązań należy odpuścić, także w łazience. Jak wobec tego urządzić małą łazienkę, aby była funkcjonalna oraz estetyczna?


kabina prysznicowa
Author: Sanitec KOŁO
Source: Sanitec KOŁO
Przede wszystkim nie róbmy wanny. O wiele lepiej sprawdzą się kabiny prysznicowe Wrocław - , które nie zajmują tak dużo cennego miejsca, a mogą zagwarantować taką samą wygodę mycia, jeżeli wybierzemy kabinę z wyższym brodzikiem. Można w nim bez kłopotu usiąść, rozkoszując się chwilą relaksu oraz przyjemną kąpielą. Gdy zaś mamy mniej czasu i starczy nam szybki prysznic, nie będziemy zmuszeni obawiać się porozlewanej wszędzie wody. Kupując kabinę prysznicową warto jest zaopatrzyć ją w deszczownicę. Daje zdecydowanie większe zadowolenie z mycia, niż normalny prysznic.

Poza miejscem do mycia trzeba naturalnie kupić zlew, najlepiej umieszczając pod nim szafkę, aby pomieścić w niej rozmaite przybory do mycia łazienki. Warto jest wybierać szafki do zawieszenia, pod nimi bowiem nie gromadzi się woda. Lecz jedna szafka pod zlewem nie starczy. Jeśli miejsca jest naprawdę bardzo mało, można pomyśleć nad przeniesieniem pralki do kuchni, a w jej miejsce wstawimy jeszcze jedną szafkę, bez której w łazience trudno jest się obyć. Przecież gdzie wkładalibyśmy ręczniki, kosmetyki czy suszarkę? Szafka powinna być zamykana, ponieważ wygląda stylowo, a na opakowaniach płynów i kremów nie zbiera się kurz. Poza tym dzięki zamykanym szafkom łazienka jest bardziej uporządkowana, a na niewielkim metrażu każdy bałagan zwraca uwagę.

Aranżując niewielką łazienkę należy pamiętać o właściwej kolorystyce wnętrza. Najlepiej sprawdzą się jasne oraz chłodne barwy, które rozświetlą, jak również optycznie powiększą wnętrze. Warto jest pomyśleć nad fototapetą, która może być fantastycznym dodatkiem, jeśli tylko wybierzemy stosowny nadruk. Nie obejdzie się też bez dużego lustra oraz lamp, także halogenów zainstalowanych nad kabiną, bowiem dobre światło w łazience jest podstawą, szczególnie dla pań robiących w niej rano makijaż. Jest wiele rozwiązań, które mogą pomóc ci ładnie urządzić nawet niewielką łazienkę. Bądź otwarty i szukaj nowych pomysłów, a bez wątpienia będziesz zadowolony z ostatecznego rezultatu.