Jak zdobyć dofinansowanie dla własnej firmy?


W obecnych czasach w Polsce, pełno młodych ludzi spotyka się z problemem znalezienia zatrudnienia. Posada, która jest im proponowana, jest zazwyczaj mocno poniżej ich kompetencji, oraz nisko opłacalna. Z tego powodu coraz więcej ludzi, posiadających interesujący koncept na działalność, decyduje się na założenie swojej działalności gospodarczej. Jest to o tyle ciekawa alternatywa, że jesteśmy własnymi pracodawcami, nikt nami nie kieruje, sami podejmujemy wszelkie decyzje. Lecz co zrobić jeżeli nie posiadamy zadowalającej ilości środków na taką inwestycję?

wyobrażenie - firma
Author: Emiliano García-Page Sánchez
Source: http://www.flickr.com
Przede wszystkim, musimy przemyśleć, jaką działalność pragniemy założyć. Gdyż żeby otrzymać dofinansowanie na rozwój firmy (sprawdź ofertę Prometeia), trzeba posiadać wiarygodny biznesplan. Istnieje mnóstwo możliwości, lecz najlepiej znaleźć jakąś niszę, lub zwyczajnie trudnić się tym, na czym orientujemy się najbardziej. Przez kilka lat pracowałeś w restauracjachi? Może otworzysz własnego food trucka? Lub nieduży lokal z przekąskami na szybko? A może, jeżeli masz możliwość taniego wynajęcia powierzchni, jakaś klimatyczna kawiarnia, w której również podawane będą śniadania? Możliwości jest rzeczywiście pełno. Lecz aby na pewno dostać dofinansowanie na rozwój firmy, należy przed przedłożeniem biznesplanu, przez okres paru miesięcy być zakwalifikowany jako bezrobotny.

firma - akt
Author: Presidencia de la República Mexicana
Source: http://www.flickr.com
Nie tylko urząd zatrudnienia może nam pomóc, możliwe jest również pozyskiwanie funduszy unijnych - zapoznaj się z ofertą Prometeia o pozyskiwaniu funduszy unijnych . Lecz w tym przypadku nie każda działalność spotka przychylność brukselskich biurokratów. Otóż żeby dostać pieniądze z tego źródła, należy trudnić się jakąś branżą proekologiczną..

Skończyłeś przeglądać ten tekst i marzysz o nowym? Nic łatwiejszego. Musisz jedynie wejść w poniższy link i jesteśmy tam (http://www.workservice.pl/praca/produkcja/radom/).

W tym wypadku niestety należy znać już się na temacie. Ale jeśli przykładowo pragniesz otworzyć działalność artystyczną, w której każdy z materiałów będzie miał źródło w recyklingu, twoje szanse rosną. Poza tym możesz także zacząć pozyskiwanie funduszy unijnych w sytuacji, kiedy nie tyle otwierasz własne przedsiębiorstwo, ale na przykład budujesz dom. Bowiem zastosowanie w nim materiałów ekologicznych, jak przykładowo lampy solarne, albo kanalizacja z deszczówki, opłaca nam się praktycznie w stu procentach.

Istnieje wiele instytucji,w których można znaleźć pomoc finansową na swoją działalność. Banki to pierwsza z nich - jednak do nich środki trzeba zwrócić, i to z nawiązką. Możemy też, po przedłożeniu biznesplanu, starać się o dofinansowanie z urzędu pracy. Albo, w przypadku ekologicznej inicjatywy, z Unii Europejskiej.